Техніка

Зернозбиральні комбайни New Holland – були і залишаються серед лідерів

16.06.2021

Сучасне сільське господарство неможливо уявити без використання надійної техніки. Адже саме вона дозволяє  якісно обробляти землю, оперативно сіяти, захищати і збирати врожай. А оскільки процес збирання врожаю є одним з найбільш трудомістких етапів землеробства, то провідне місце серед усіх машин займають зернозбиральні комбайни.

З 2012 року незмінним лідером на українському ринку продажу нових зернозбиральних комбайнів є техніка компанії New Holland. Піковим був 2017-ий рік: тоді в Україну завезли 1300 нових машин, з яких більше 600 – під брендом New Holland. І з кожним роком доля ринку зростає – все більше вітчизняних аграріїв обирають цього світового виробника. Відтак, у 2019 році компанії належало вже більше 50% ринку.

Зернозбиральні комбайни New Holland – були і залишаються серед лідерів

Чим же пояснюється така популярність комбайнів бренду New Holland? Аби дізнатися відповідь, ми поспілкувалися з менеджером з маркетингу в Україні та Молдові Олександром Сухановим.

– Те, що New Holland  перебуває серед лідерів – зовсім не дивно, оскільки корпорація CNH Industrial (CHNI), до якої входить  з-поміж 12 брендів і  New Holland, дуже велику увагу приділяє розробці нових технологій та постійному удосконаленню техніки. Успішно працюють 54 науково-дослідних центри, а на інноваційну діяльність щорічно скеровуються рекордні суми інвестицій, – розпочинає розмову пан Олександр.

New Holland CH7.70 – усе найкраще від двох технологій

– Розкажіть детальніше про нові комбайни New Holland, доступні українським аграріям.

– До 2020 року в Україні New Holland пропонував чотири лінійки комбайнів: три лінійки барабанно-клавішних і одну лінійку – двороторних.

Згодом компанія вирішила поєднати свою неперевершену двороторну технологію сепарації Twin Rotor™ з високоефективним молотильним барабаном великого діаметра, яким оснащуються її зернозбиральні комбайни з барабанно-клавішною молотаркою, створивши абсолютно нову концепцію збирання врожаю: комбайн CH7.70 із комбінованою системою обмолоту та сепарації.

Таким чином, лінійка комбайнів СН (Crossover Harvesting) – це машини, котрі увібрали в себе  все найкраще від двох технологій. Фактично, новий СН формує інший сегмент – між барабанно-клавішними комбайнами середнього класу та флагманськими роторними моделями.

– У чому основні переваги комбайнів CH7.70?

– Ці комбайни ми завезли для демопоказів ще у серпні 2020 року, і хоча часу до кінця сезону лишалося небагато, вони показали на 25% вищу загальну продуктивність роботи порівняно з комбайнами барабанно-клавішного типу, представленими в цьому сегменті; меншу на 35% ніж у конкурентів кількість битого зерна; додаткові 15% у пропускній здатності системи очищення зерна.

Також серед переваг необхідно відзначити відмінну особливість СН. Вона полягає у тому, що за обмолот маси відповідає 2-барабанна система, а за активну сепарацію – 2 поздовжніх ротори. Це  забезпечує кращу в своєму класі продуктивність, високу якість зерна та соломи, універсальність і надійність, попри низькі експлуатаційні витрати.

Серія СН оснащується найбільшим за діаметром молотильним барабаном у класі – 600 мм. Тоді, як у головних конкурентів він складає 450 мм.

Новий СН має найбільшу у своєму сегменті площу сепарації – 5,8 м2. Це досягається завдяки системі Twin Rotor. Працюють два ротори. Кожен з них має довжину 3454 мм і діаметр 542 мм. Оптимізовано процес сепарації, адже ротори плавно переміщують зернову масу, рівномірно розподіляючи її по всій своїй довжині.

Додам, що у базову комплектацію комбайнів СН входить трикаскадна система очищення Triple-Clean. Це, як я вже казав, дозволяє на 15% підвищити пропускну здатність системи очищення зерна. У центрі скатної дошки утворений ще один каскад, і в ньому додатковий потік повітря видаляє з маси невіяного зерна значні обсяги полови і посіченої соломи до потрапляння на основні решета.

До переваг цих машин належить також модульне підбарабання. Воно значно скорочує час на переналаштування комбайна під час переходу на іншу культуру. Для цього не треба знімати похилу камеру, достатньо вибрати відповідне підбарабання та замінити його секції.

Комбайн СН оснащений бункером місткістю понад 9300 літрів. Швидкість вивантаження – 100 літрів на секунду. Тож бункер можна випорожнити лише за 93 секунди.

У New Holland дуже високі вимоги до комфорту оператора, кабіна у комбайнах цього бренду визнана найтихішою серед усіх зернозбиральних комбайнів.

А у комбайнах СН7.70 удосконалене й  обоче місце оператора. Кабіна Harvest Suite класу Deluxe забезпечує високий комфорт роботи в ній. Регульована рульова колонка – зменшених розмірів, що забезпечує максимальну зручність керування. Оглядовість покращена – площа скління кабіни становить 6,3 м2. У кабіні тиша, рівень шумності не перевищує 73 дБ(А).

Зернозбиральні комбайни New Holland – були і залишаються серед лідерів

– А як щодо цінової політики та для яких господарств найкраще підійдуть ці машини?

– Комбайни CH7.70 на 5-7% дешевші від прямих конкурентів. І оскільки це машини середнього сегменту (потужність двигуна 364 к.с.), то ідеальними  вони будуть для господарств, які обробляють 2-3 тисячі гектарів.

New Holland CR – найпродуктивніші комбайни у світі

– Які ще комбайни New Holland Ви б відзначили?

– Говорячи про комбайни New Holland не можна оминути увагою машини серії CR. Але перед тим трохи заглибимось в історію: у 1975 році компанія New Holland здійснила справжню революцію на ринку технологій для збирання врожаю, запропонувавши і запатентувавши свою неперевершену двороторну технологію обмолоту та сепарації Twin Rotor™ (і до 2015-го ця система була запатентована New Holland, тому жоден з конкурентів не мав права встановлювати її на свої комбайни).

Упродовж 45 років технологію вдосконалювали та розвивали, і сьогодні комбайни останнього покоління серії CR забезпечують небачену продуктивність роботи й максимально високу якість зерна та соломи.

Комбайни цієї серії з’явилися на
початку 2000-х і дотепер вважаються найпродуктивнішими комбайнами у світі.

У 2014 році комбайн New Holland CR 10.90 потужністю 653 к.с. встановив світовий рекорд, який потрапив до Книги Рекордів Гіннеса і досі чинний: він зібрав майже 798 т пшениці за 8 годин роботи. Середня пропускна здатність комбайна становила близько 100 т/год, а врожайність – 10 т/га.

– Вражаючі результати! Опишіть, будь ласка, ще технології New Holland, котрі заслуговують особливої уваги.

– Зараз серед основних тенденцій розвитку – технології обмолоту і сепарації пов’язані з системами точного землеробства та автоматизації. Вони покликані полегшити роботу оператора, до мінімуму знівелювати його вплив на процес обмолоту, особливо якщо оператор початківець.

У 2018 році New Holland вивів на ринок нову систему автоматизації збирання врожаю IntelliSense™. Це проактивна система автоматичних налаштувань усіх параметрів комбайна в процесі роботи залежно від умов збирання. IntelliSense™ дозволяє зменшити вплив операторів на процес збирання зерна, значно підвищити продуктивність і ефективність використання комбайна. Оператору залишається тільки вибрати одну з чотирьох стратегій (максимальна продуктивність, фіксована пропускна здатність, обмежені втрати чи чисте зерно в бункері), тип культури, максимальну робочу швидкість і навантаження на двигун, активувати систему та почати збирання врожаю. Все інше IntelliSense™ зробить за нього, кожні 20 секунд аналізуючи умови збирання і самостійно обираючи одну з 280 мільйонів комбінацій налаштувань.

Технологія IntelliSense включає перший в історії датчик навантаження на систему зерноочистки, камеру нового покоління Grain Cam та ротори з електрично регульованими напрямними лопатками.

Продуктивність комбайна, обладнаного IntelliSense, зростає на 15-20% у порівнянні зі звичайною машиною цієї ж моделі. «Штучний інтелект» комбайна знижує втомлюваність оператора, що також збільшує виробіток і якість роботи.

Цією системою опційно оснащується лінійка комбайнів New Holland CR Revelation.

Комбайни з системою IntelliSense користуються величезною популярністю в Європі (нею комплектується близько 80% машин). В Україні вона ще мало поширена, проте, з кожним роком все більше наших клієнтів цікавляться нею.

Комбайни серії CR, на які встановлюються системи автоматизації, дуже популярні, особливо в холдингах, бо забезпечують суттєве підвищення продуктивності.

Анна Артим

Залишити коментар: