Гість номера

Зернові сушарки BONFANTI – еталон якості та досконалості

15.02.2021

Сьогодні важко знайти сільгоспвиробників, котрі б не чули про зерносушарки італійської фірми BONFANTI, що є еталоном якості та досконалості. Обладнання цього бренду працює у багатьох країнах світу, обирають його й українські аграрії.

А  з чого все починалося? Як проходило становлення? У чому переваги продукції?

Про це та багато іншого «АгроЕліта» поспілкувалася з керівником компанії BONFANTI Джанлукою Бонфанті.

– Сеньоре Джанлука, компанія «BONFANTI» сьогодні відома у всьому світі, розкажіть трішки про її історію.

– Компанія IM.A.G.IN. Solutions розпочала свою діяльність у 2002 році. Це була еволюція ремісничої компанії мого батька, яка з початку 1979 року займалася виготовленням зернових сушарок. Наші перші зерносушарки були невеликими, технічно простими і призначалися лише для кукурудзи і рису. Але ми не стояли на місці, розвивалися, збільшували їх виробничі потужності та розміри. А завдяки використанню новітніх технологій обробки металу, лазерної різки та роботизованих згинальних верстатів нам вдалося суттєво вдосконалити зерносушарку. Розробка ж нових програм управління контролю зі сучасними ПЛК (Програмований логічний контролер) та кольоровими сенсорними панелями дозволила максимально швидко отримувати точні результати.

– Чому вирішили продовжувати сімейну справу?

– Я вважаю, що кожна людина має йти за своїм покликанням. Мені завжди було цікаво спостерігати за батьківською діяльністю, прагнув ще більше вдосконалити наші зерносушарки, спросити принцип їх дії. Тож одразу після здобуття освіти я почав працювати в компанії разом із батьком. Спершу було непросто, але завдяки пристрасному бажанню, відданості справі та наполегливості у мене все вийшло, я став професійним технічним спеціалістом. Нині можу з впевненістю стверджувати, що ми виготовляємо високоефективне устаткування для всіх типів зернових культур: від кукурудзи, соняшнику, ріпаку, сої до сорго і льону.

– Як підкорювали Європу і світ?

– Для нас в пріоритеті завжди була і є якість та надійність нашого обладнання: ми приділяємо найпильнішу увагу кожній деталі, постійно працюємо над удосконаленням продукту, технологій, оновленням програмного забезпечення. Та й ціна теж має бути доступною. Завдяки цьому нам вдалося зайняти важливу нішу на італійському ринку, і згодом до нас почали звертатися клієнти з інших країн, які вже чули схвальні відгуки про продукцію.

Не скажу, що було легко, ми пройшли довгий шлях, проте, ні на мить не зупинялись, постійно вчились, працювали, аби задовільнити потреби найвибагливіших агровиробників. Як результат, сьогодні зернові сушарки італійської фірми BONFANTI успішно працюють у різних куточках світу.

– Як давно компанія працює в Україні?

– Загалом, на українському ринку ми вже 16 років. У 2005 році почали налагоджувати перші контакти, інвестували у проведення спеціалізованих сільськогосподарських виставок, конференцій. У 2008 році відбулися перші продажі. А 2019-го для того, аби бути ближче до українських аграріїв, ми відкрили дочірню компанію ТОВ «Бонфанті Україна», що надає послуги з оперативного вирішення питань купівлі, імпорту, монтажу та введення в експлуатацію зерносушарок BONFANTI.

– Що пропонуєте українським сільгоспвиробникам?

– Для українських аграріїв ми пропонуємо лише найкраще. Виготовляємо зерносушарки з різною продуктивністю: від 5 до 120 т/год. Усі вони адаптовані до кліматичних умов України, відмінно працюють навіть за мінусових температур.

Саме для України розробили модель сушарки ECOS BIO,  яка дає можливість працювати з котлами на біомасі. Раніше ми працювали лише з газовими пальниками або парообмінниками.

Також пропонуємо сушарки  моделі «CE» для зернових і олійних культур, які відповідають усім європейським вимогам щодо рівня шумового забруднення, пилу, безпеки для операторів та противибуховим нормативам ATEX. Ми також отримали українську сертифікацію відповідності.

Велику увагу приділяємо сервісу, адже це дуже важлива ланка діяльності нашої компанії, він має бути швидким і ефективним. Для зручності клієнтів наші сервісні центри та склади запчастин працюють у різних куточках країни: Києві, Львові, Дніпрі, Пирятині та Білій Церкві. Сервісні спеціалісти миттєво реагують на будь-які запити, консультують телефоном або, за потреби, оперативно виїжджають у господарства та в найкоротші терміни перевіряють устаткування.

– Хто є Вашими клієнтами?

– Майже усі сільгоспвиробники, які вирощують кукурудзу, знайомі з сушаркою BONFANTI. Наші сушарки є практично на всій території України. Чимало обладнання встановлено на Одещині, зокрема, сушарки BONFANTI з потужністю 3600 т/добу працюють на зерновому терміналі Neptune.

Серед наших клієнтів як найбільші трейдери та агрохолдинги, так і середні та навіть малі господарства (від 1000 до 3000 га).

– А що Ви можете запропонувати для малих фермерських господарств?

– Як я вже згадував, зберігаючи якість матеріалів та застосовуючи більш прості технології, ми розробили цілу низку сушарок моделі  «ECOS», що ідеально підходять для невеликих господарств. Це зернові сушарки невеликої та середньої потужності за досить низькими цінами. Однією з унікальних особливостей моделей ECOS є рекуперація тепла, що дозволяє зменшити витрату газу більш ніж 25% при дотриманні всіх норм.

– Щороку клімат суттєво змінюється, чи виникають у Вас через це труднощі?

– Зміна клімату, перш за все, впливає не на будівництво обладнання, а на його використання. Безумовно, холодна чи волога осінь передбачає більші енерговитрати, з більшим споживанням палива та зменшенням виробничих потужностей  зернових сушарок.

– Наскільки продуктивним був минулий рік?

– 2020 рік розпочався дуже добре, проте , через пандемію коронавірусу продажі у липні впали майже до нуля. Також виникали труднощі з монтажем і випробуванням устаткування, оскільки ми не могли працювати з усіма нашими техніками. На щастя, всі розпочаті роботи таки вдалося завершити та запустити сушарки в роботу, за що я дуже вдячний своїм місцевим співробітникам.

– Які плани компанії на 2021 рік?

– Уже в грудні 2020 року ми помітили певне «пробудження», уклали нові контракти, почали вести переговори, і протягом січня 2021 року нам вдалося досягти рекордної кількості продажів. Це стосується не лише України, а й всього світового ринку. Хоча, якщо чесно, важко зрозуміти, чому, продажі сушарок пожвавилися, адже немає в наявності сировини.

– Наостанок, поділіться, у чому секрет успіху Вашої компанії?

– Секрет на те й секрет, що його не можна розповідати… Скажу лишень, що дуже важливо слухати інших, проте вірити потрібно лише у себе!

Спілкувалася Анна Артим

Залишити коментар: