Техніка

Демонстраційний тур сівалок LEMKEN Azurit 9 та міжрядних культиваторів Steketee зі системою внесення рідких добрив

11.01.2021

З сівалкою точного висіву LEMKEN Azurit 9 приріст урожайності становить до 8,2%

На початку квітня компанія «Агротерра» у господарствах Західної України, а саме: у Волинській, Тернопільській, Хмельницькій та Рівненській областях провела демонстраційний тур з посіву кукурудзи за інноваційною технологією DeltaRow. З даною технологією насіння кукурудзи висівається «трикутником» подвійними рядками, завдяки чому збільшується площа живлення кожної окремої рослини та зменшується конкуренція між рослинами в рядку за світло, вологу та елементи живлення.

Посів проводився просапною сівалкою точного висіву LEMKEN Azurit 9, яку компанія «Агротерра» – офіційний дилер LEMKEN – дообладнала системою внесення рідких стартових добрив, що дало можливість вносити одночасно сухі та рідкі добрива для додаткового приросту врожайності.

За словами Олега Пелипенка, керівника агрономічного супроводу проекту FreeFarm компанії «Агротерра», рідкий старт має низку переваг.

«Оскільки в останні роки у всіх регіонах України проявляються посушливі умови, то використання гранульованих комплексних добрив, передусім фосфорно-калійних, навесні є малоефективним. Адже дуже часто стартові комплексні добрива внесені разом із посівом на глибину 5-7 см восени знаходять не повністю розчиненими. Це свідчить про те, що ефективність засвоєння цих добрив не висока. Тому рідка препаративна форма мінеральних добрив однозначно більш ефективна, ніж гранульована форма, в умовах посушливого клімату», – каже Олег Пелипенко.

Фахівці компанії «Агротерра» вносили рідке комплексне добриво NP 8:24 разом із хелатованим цинком. Фосфор – один із основних елементів, який сприяє кращому розвитку кореневої системи, а цинк покращує засвоєння фосфору, особливо у прохолодних умовах. Також цинк є кофактором синтезу гормону росту – ауксину, який, як і фосфор, сприяє розвитку потужної кореневої системи.

«Щомісяця ми об’їжджали поля і спостерігали за дослідніми посівами. Під час оглядів контролювали висоту рослин та інтенсивність розвитку кореневої системи, – продовжує пан Олег. У червні, у фазі 7-8 листків, коли кукурудза саме закладає і формує качани, провели міжрядний обробіток і підживлення рослин культиватором Steketee зі системою внесення рідких добрив, що дозволяє одночасно проводити міжрядний обробіток і підживлення рослин. На культиваторі встановлено додаткове обладнання 360 Y-DROP® SIDEDRESS. Це інноваційна розробка американської компанії 360 Yield Center, офіційним дилером якої є «Агротерра».

Система 360 Y-DROP® SIDEDRESS дозволяє вносити азот у кількох сантиметрах від основи стебла, що сприяє більш ефективному засвоєнню азотних добрив, в порівнянні із підживленням по центру міжряддя, та збільшенню урожайності кукурудзи. На відміну від інших способів, прикореневе підживлення дозволяє рослині більш ефективно та швидко засвоювати азот, тому що основна маса кореневої системи кукурудзи локалізується саме навколо стовбура в зоні діаметром 20-25 см та листки, як «лійка» збирають більшість вологи під корінь. 

Для визначення норми підживлення азотом під час вегетації компанія «Агротерра» пропонує інноваційну експрес лабораторію 360 SOILSCAN™ – яка дозволяє протягом 15 хвилин визначити вміст нітратного азоту та за допомогою програмного забезпечення встановити норму підживлення, в залежності від фази розвитку, запланованої урожайності та  рівня органічних речовин ґрунту в розрізі  кожного поля», – пояснює фахівець.

Сьогодні вже можна говорити про результати: згідно них, переваги сівалки Azurit 9 перед звичайним посівом, і заразом переваги внесення стартових рідких добрив під час посіву просапних культур очевидні.

«Технологія забезпечила високий рівень ефективності в усіх варіантах дослідних випробувань. При цьому найбільші переваги були отримані при звичайній для регіону густоті посіву насіння 80-90 тис. шт/га. Урожайність кукурудзи збільшилася в діапазоні від 4,5% до 8,2%. Також слід підкреслити, що при використанні методів та технології DeltaRow рослини отримують на 70% більше місця для ефективного розвитку кореневої системи та засвоєння води й поживних речовин» – підсумовує есперт.

Анна Артим

Залишити коментар: