Гість номера

Юрій Сава: «Євраліс» – компанія, яка завжди рухається тільки вперед!»

15.01.2021

Кооперативна Група Євраліс була заснована на південному заході Франції фермерами, виробниками пшениці, у 1936 році. Сьогодні Група налічує 7 000 акціонерів та 5 150 співробітників.

Євраліс Семенс, насіннєвий підрозділ французької кооперативної Групи Євраліс. Щорічно компанія інвестує 13% свого обігу у дослідні програми, метою яких є виведення найкращих гібридів, ідеально придатних до різних умов вирощування.

Усі інновації спрямовані на виробництво насіння високої якості. Це завдання в Європі виконують три заводи: перший з них – у м. Лескар (Франція), другий – у Севільї (Іспанія) та третій – в Україні, поблизу м. Черкаси.

Для створення інноваційних гібридів Євраліс Семенс використовує найсучасніші лабораторні технології та більш ніж 20-річний досвід у молекулярному маркуванні і біотехнологіях для прискорення генетичного прогресу. Ці технології підтримуються широкою мережею випробувань на більш ніж 500 000 ділянок по всій Європі.

Група компаній Євраліс в Україні налічує 350 співробітників та повністю контролює вертикально-інтегрований виробничий цикл насіння: польове виробництво, доробка і кондиціонування насіння на заводі «Євраліс» на Черкащині, операційний маркетинг та комерціалізація в межах України.

Компанія щорічно закладає широку мережу демонстраційних та технологічних випробувань своєї продукції по всій території країни, а відділ наукових розробок і досліджень тестує новостворені гібриди і досліджує їхню адаптивність до нашого клімату.

Вже 14 років Євраліс Семенс веде свою діяльність в Україні та впевнено тримає першість у здійсненні науково-технічного прогресу, презентуючи нові рішення.

Юрій Сава, заступник керівника комерційного відділу в західному регіоні ТОВ «Євраліс Семенс Україна»

Ми поспілкувалася з Юрієм Савою, заступником керівника комерційного відділу в західному регіоні ТОВ «Євраліс Семенс Україна». Пан Юрій працює в компанії 13 років і чудово знає її філософію, чим компанія живе в умовах сьогодення, та які плани на майбутнє.

– Пане Юрію, перш за все поділіться, чому вирішили стати аграрієм?

– Народився і виріс я в селі у Гусятинському районі на Тернопільщині, змалку був привчений до праці на землі і дуже любив цю справу. Тому питання, яку професію обрати, для мене не стояло: вступив до Української сільськогосподарської академії (УСГА) у Києві, де вивчився на агронома.  Працював 16 років у господарствах на різних посадах: від агронома до заступника директора. А у 2007 році познайомився з представниками насіннєвої компанії «Євраліс Семенс Україна», котрі приїхали до нас на підприємство. Ми придбали у них насіння озимого ріпаку, посіяли і були дуже задоволені результатом. А згодом мені запропонували спробувати себе в рекламації їх продукції. Так я потрапив у команду «Євраліс Семенс Україна».

– Насіння яких культур Євраліс Семенс пропонує українським агровиробникам та у чому його унікальність?

– Ми пропонуємо гібридне насіння кукурудзи від раннього до середньо-пізнього ФАО, насіння соняшника, що відповідає потребам аграріїв у всіх сегментах ринку, а також насіння сої, сорго та озимого ріпаку.

Селекціонери «Євраліс» ставлять у пріоритет вирішення тих викликів і завдань, які постають перед вітчизняними фермерами. Один із основних – це погодно-кліматичні зміни, раніше не характерні для того чи іншого регіону, такі як нерівномірність випадання опадів, посухи тощо.

Наприклад, аби сільгоспвиробники отримували високий і стабільний урожай кукурудзи за будь-якої погоди, «Євраліс» пропонує гібриди кукурудзи Tropical Dent®, що мають оригінальну генетику, яка є ексклюзивною розробкою компанії. Вона забезпечує максимальний ефект гетерозису, значно підвищує врожайність, вологовіддачу та стабільність.

Ще однією інновацією, розробленою науковцями «Євраліс Семенс», є ROOTS POWER – селекційна  програма для створення гібридів із надпотужною кореневою системою.

– Рік добігає кінця, які його результати? Чи вплинуть вони на стратегію компанії у майбутньому?

– «Євраліс» – компанія, яка завжди рухається тільки вперед. Ми постійно покращуємо нашу діяльність, впроваджуємо новітні технології, розширюємо портфоліо тощо.

2019 року «Євраліс» змінив свою стратегію: з рівня насіннєвої компанії-виробника перейшов на рівень компанії повного сервісу та пропонує ефективні інструменти для досягнення аграріями найкращих результатів.

Така стратегія має назву «Від насіння до рішень».  Це комплексний сервісний підхід до виробництва та реалізації насіннєвого матеріалу компанії. Він передбачає тісне партнерство з агровиробниками і допомогу їм на кожному етапі вирощування: від надання найкращих для кожного окремого поля матеріалів і рекомендацій для отримання більшого та здорового врожаю – до його продажу за найвигіднішою ціною.

Цю стратегію ми презентували на початку осені на демополях у Вінницькій і Тернопільській областях, де до уваги гостей були представлені наші посіви кукурудзи та соняшника, виконані у вигляді кіл. Технологія кругового посіву – унікальна, це розробка й ідея компанії «Євраліс». Це своєрідне візуальне оформлення нашого «перезавантаження». Коло символізує кнопку, яка запускає новий етап розвитку компанії, новий формат взаємодії, а в центрі цього кола, як і в центрі нашої стратегії, – ключові рішення та люди, котрі працюють з нами.

У результаті об’єднання компаній «Коссад Семенс» та «Євраліс Семенс» на насіннєвому ринку виникне новий гравець – компанія “Лідеа”.

Злиття двох провідних європейських компаній матиме чимало переваг: по-перше, дасть змогу пропонувати свою генетику більшій кількості клієнтів, розширити співпрацю з дистриб’юторами. По-друге, наша продукція стане більш конкурентоспроможною та зміцнить свої позиції на ринках Європи й України. По-третє, буде значно більше можливостей інвестувати в наукову діяльність.

– Найбільша цінність будь-якої компанії – її колектив. Розкажіть про команду «Євраліс Семенс Україна».

– Дуже складно зібрати команду, де всі працівники матимуть однакові цінності й мету. Тому при прийомі на роботу ми звертаємо велику увагу не лише на професійні якості людини, на її досвід, для нас дуже важливе бажання працювати та розвиватися.

Відбір дуже серйозний, саме тому у нас працюють лише професіонали.

Зі своєї сторони ми пропонуємо гідну оплату праці, надаємо службове авто та повний соцпакет. Також регулярно проводимо різноманітні корпоративні зустрічі і тренінги, навіть зараз в умовах карантину збираємось онлайн. Такі зібрання допомагають людям працювати над собою, мотивують до професійного зростання, формують довіру всередині колективу.

– Тобто проблем з кадрами, на відміну від інших компаній, у «Євраліс» немає?

– Навпаки, ми постійно розширюємо наш колектив: нещодавно збільшили кількість менеджерів у Західному регіоні, що дозволить приділити більше уваги нашим клієнтам та бути завжди з ними на зв’язку.

– Наостанок, які у вас пріоритети в роботі та звідки черпаєте натхнення?

– Основний пріоритет для мене  – чітко виконувати поставлені завдання і розширяти присутність компанії в Західному регіоні.

А натхнення беру від спілкування з людьми, коли вони цікавляться насінням, випробовують його та отримують гарні врожаї і хочуть далі співпрацювати. Це чудово мотивує та змушує самовдосконалюватись!

Анна Артим

Залишити коментар: