Новини

Яким буде агроринок через 10 років?

08.06.2021

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко взяв участь у  конференції Grain Ukraine та в обговоренні стратегії агроринку на найближчі 10 років, повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК України.

«Рівно рік тому я стояв на цій сцені як Голова Держгеокадастру і говорив про необхідність повернення земель громадам, проведення аудиту, прийняття основоположних земельних законів, запуск ринку землі, відновлення Міністерства аграрної політики. Я повернувся сюди в статусі міністра агрополітики й мені не соромно, адже мої слова не були пустими. За рік поставлені цілі було виконано.», – сказав Роман Лещенко під час свого виступу.

Учасники дискусії обговорили також стратегію розвитку агроринку на найближчі 10 років.

Роман Лещенко наголосив, що стратегія аграрного сектору до 2030 року, яка вже затверджена Урядом, гнучка і її реалізація потребує діалогу.

«Через 10 років ми бачимо країну з правом громадян на володіння та розпорядження землею, відновленим зрошенням та дренажем, розбудованою інфраструктурою, розвиненим органічним виробництвом, вдосконаленими стандартами безпеки харчових продуктів. А також із усуненням існуючих недоліків системи оподаткування сільськогосподарського сектору, подовженням ланцюга створення доданої вартості, із сформованими перевагами для експорту продукції з високою доданою вартістю. І, звичайно, Міністерством, яке займається політикою і розвитком агросектору, а не управлінням державними підприємствами та створенням бюрократії», – зазначив Роман Лещенко.

Залишити коментар: