Новини

Всеукраїнський Конгрес Фермерів відправив перший зерновоз на Бесарабію

12.10.2020

Перший зерновоз ВКФ з допомогою фермерам Одещини рушив в Кілійський район області, в с. Трудове. Про це пише farmers.org.ua.

Зерновоз їхав через Київ, щоб привернути увагу можновладців до гуманітарної катастрофи в Бесарабії, яку спричинила дворічна посуха.

«В усій Одеській області катастрофа!» – , говорить кілійський фермер Олександр Пересунько: «Потрібне зрошення, потрібна компенсація страхового платежу.  А допомоги від держави немає, хоча до нас приїжджав президент і представники уряду, обіцяли допомогу, але нічого досі не зробили. Ми заклали вже все майно в кредити, грошей немає».

Це перший зерновоз, який Всеукраїнський Конгрес Фермерів відправив в Бесарабію, інші так само в дорозі, – повідомив голова ВКФ Іван Слободяник. Цю допомогу збирали учасники Конгресу з усієї України:  «Досі одеські аграрії не дочекались жодної компенсації через посуху, і є великі сумніви, що вона взагалі буде. Ми вирішили допомогти колегам-фермерам з Бесарабії. Зібрали з інших господарств насіння, пальне, добрива».

За даними Одеської облдержадміністрації, цього річ через спеку втрати тамтешніх аграріїв становлять 6.5 млрд. грн.. Це  1.2 млрд. грн. недоотриманих коштів в бюджет. Враховуючи той факт, що фермерські господарства є бюджетоутворюючими для багатьох районів області – страждатиме від недофінансування соціальна інфраструктура.

Голова ВКФ Іван Слободяник наголошує: «Щоб подібна ситуація не повторилась наступного року, ми зараз наполягаємо на введені компенсації страхового платежу – це той інструмент, який би допоміг уникнути розмов про компенсації 5-6 тисяч гривень і суттєво допоміг господарствам відновитись від посухи».

Залишити коментар: