Рослинництво

Віктор Дробот, головний агроном корпорації «Агро-Овен»: «Якісне насіння – один із основних чинників успіху «на фініші»

23.10.2020

У селищі з милозвучною назвою Магдалинівка, що в 60 км від придніпровського мегаполіса, міста Дніпро, розташована центральна садиба компанії «Агро-Овен». Особливих, додаткових рекомендацій вона не потребує – належить до десятки кращих аграрних і найбільш ефективних підприємств регіону.

Власне, це вже давно корпорація, вертикально інтегрована, давній і постійний лідер сільгоспвиробництва не тільки в регіоні, але й в Україні. Компанія, історія якої налічує понад 20 років, і котра має майже 5-тисячний (!) колектив працівників, відома вирощуванням свинини, яловичини, м’яса бройлерів, картоплі. «Агро-Овен» має власні торговельні бренди – «Для своїх», «Золотко», «Своя картопля», «Дніпровський мясокомбінат». Продукцію реалізовують через свою ж торговельну мережу «Будинок м’яса».

У корпорації «Агро-Овен» – замкнутий цикл виробництва, вагоме місце посідає і рослинництво. На 16 тисячах гектарів, розташованих у чотирьох  районах Дніпропетровщини – Магдалинівському, Солонянському, Новомосковському та Дніпропетровському, вирощують три основні культури – пшеницю озиму, кукурудзу та соняшник.

Зліва направо: Олександр Кордін, директор ТОВ «ВІТЕРРА СІД», Віктор Дробот, головний агроном ТОВ «Агро-Овен»

Головний агроном ТОВ «Агро-Овен» Віктор Дробот має вже 35 років стажу роботи, з них понад тридцять – власне головним агроном. Досвід величезний.

– Не буду особливо зупинятися на погодних умовах 2020-го. Кожен рік буває по-своєму складним, однак нинішній все ж справді особливий. Я би сказав, що своїми досить різкими змінами незрозумілий, – каже Віктор Дробот. – Ви ж згадайте, якою була весна. У нас на одному з полів пшениця просто «померла», кукурудза практично «згоріла» – це характерно для всієї Дніпропетровщини. Але нічого – «вирулили», як кажуть. А от соняшник порадував. Маємо дуже непоганий показник урожайності – під 30 центнерів з гектара.

Посіви соняшнику в корпорації «Агро-Овен» цього року займали понад 4 тисячі гектарів, 45% із них – гібрид Пунтасол КЛ.

– Пунтасол КЛ – це справді класний гібрид. Це перевірено часом і результатами, тобто врожайністю. 2019 року на площі приблизно 2000 га ми отримали середню продуктивність 39 ц/га, а з кращих полів збирали до 46 ц/га, – ділиться головний агроном.

Пунтасол КЛ – середньоранній гібрид аргентинської селекції. Має високі темпи початкового розвитку, завдяки чому рослини формують міцну кореневу систему. Це дає можливість успішно закласти високий урожай.

Період вегетації становить 112-116 днів. Рослини виростають до 175 см, мають листя великих розмірів, кошик – напівпониклий, кількість зерен у ньому середня. Олійність – 50%. Рекомендований для вирощування за технологією Clearfield®, особливо в інтенсивних системах. Гібрид підходить для вирощування у всіх регіонах України.

– Пунтасол КЛ добре переносить засуху, спеку. В істинності цієї позитивної характеристики гібрида ми пересвідчилися особливо цього року: попри погодні негаразди, «на фініші» зібрали відмінний  урожай. Він значно «підтягнув» угору середню продуктивність усіх гібридів, які висівали цього року в корпорації, – каже головний агроном.

«Агро-Овен» співпрацює з компанією-постачальником, котра забезпечує корпорацію насінням соняшнику вже протягом шести років. Що говорити – надійність, перевірена часом.

Компанія відома на ринку постачання насіння в Україні понад 12 років. Сьогодні вона виходить до клієнтів з іншою брендовою назвою – «viterra SEED», але з напрацьованою репутацією добропорядного партнера, у портфоліо якого – якісні продукти. Компанія, як повідомляє директор ТОВ «ВІТЕРРА СІД» Олександр Кордін, постачає насіння озимої пшениці,  кукурудзи, сої, соняшнику. Тепер формують новий портфель пропозицій, у якому, окрім названих культур, буде насіння озимого ячменю, гороху, нуту, люцерни, кормових бобів. Однак, основною для «viterra SEED» була й залишиться «ударна» трійка культур – озима пшениця, кукурудза та соняшник.

З корпорацією «Агро-Овен» компанія розпочала співпрацю шість років тому з пропозиції двох гібридів соняшнику (Санфлора КЛ та Параізо 102 CL). А три роки тому запропонували новинку – гібрид Пунтасол КЛ, який у корпорації вирощують і донині.

Зліва направо: Віктор Дробот, головний агроном ТОВ «Агро-Овен», Олександр Кордін, директор ТОВ «ВІТЕРРА СІД»

– Я би назвав ще одну дуже потужну характеристику цього гібрида, – додає Олександр Кордін. – Це його пластичність. Вона дозволяє Пунтасолу добре витримувати посуху та дуже високі температури, чим і «нагородила» нас природа цього року, і показувати, як бачимо, навіть за таких умов дуже достойний результат. На сьогодні це гібрид №1 за обсягами продажів в Україні серед нашого асортименту насіння соняшнику.

Вагома перевага – це і його інтенсивність, здатність витримувати загущення, він добре реагує на фунгіцидний захист і внесення мікродобрив. А ще дуже важливо, на чому наголошує Олександр Кордін, – цей гібрид має стійкий імунітет до основних хвороб: пероноспорозу, борошнистої роси, склеротинії.

– Щодо фунгіцидного захисту, то ми це активно практикуємо, – долучається до розмови Віктор Дробот. – З наступного року я планую 100% посівів обробляти фунгіцидом.

А які, можливо, ще є прийоми, як у голови агрономічної служби корпорації, щоб досягати достойних результатів урожайності? – запитую.

– Секретів немає. Просто дотримуватися технології, вчасно та якісно виконувати агротехнічні операції. Зокрема, добре готувати ґрунт, вчасно та в стислі строки проводити сівбу, вносити добрива. Все це ми й робимо. Весною цього року ми відсіялися дуже оперативно. Працювали цілодобово – технічний ресурс дозволяє: у нас у розпорядженні наявна вся техніка, сучасна та якісна. А ще – вносимо органіку на поля. І, як і всі, сподіваємося на вологу. От і всі секрети, – резюмує головний агроном.

І додає: один із основних чинників успіху «на фініші» – це, безумовно, якісне насіння. Віктор Дробот свого часу прийняв запрошення компанії-постачальника побувати в Румунії та Німеччині, де на власні очі переконався у високотехнологічності та сучасності підприємств, на яких готують насіннєвий матеріал. Фахівець прекрасно знає також, що насіння гібрида Пунтасол КЛ проходить чотири етапи контролю. Перший – безпосередньо самими виробниками після збору врожаю насіння. Потім його відразу відправляють у Чилі, де висівають, – це другий етап – ґрунт-контроль. Згодом, уже на заводах у Румунії, Італії чи Угорщині,  насіння протруюють, і воно знову проходить тестування на посівні характеристики. Наступний четвертий етап – сертифікація за міжнародними стандартами ISTA/OECD, і нарешті, останній етап – контроль в українських лабораторіях компаніями-імпортерами насіння під час його розмитнення.

Однак, і це ще не все. Якість насіннєвого матеріалу контролюють і на агрономічному рівні безпосередньо вже в самих  агрокомпаніях, що й практикують у «Агро-Овен».

– Розумієте, ми велика корпорація, у якій до всього підходять дуже ґрунтовно та професійно. Ми просто не можемо дозволити собі ризикувати, придбавши неякісне насіння, – говорить Віктор Дробот. – По-перше, гібриди ми сіємо на своїх демонстраційних полях, що дозволяє нам спостерігати, як вони себе ведуть, які результати отримуємо. Зокрема цього року під демополя ми відвели 27 гектарів, де посіяли майже 100 гібридів кукурудзи і 80 – соняшнику. По-друге, перед посівом ми самостійно відбираємо зразки насіння і відправляємо на перевірку в лабораторію. І лише після цього кидаємо в ґрунт.

– Насіння гібрида Пунтасол КЛ нам одразу сподобалося своєю якістю, відмінним калібруванням, і не в останню чергу – результатами врожайності, тому ми продовжуємо співпрацю з компанією «viterra SEED», – резюмує Віктор Дробот.

© Анатолій Гаркуша

Залишити коментар: