Дні поля

«Від насіння до рішень» – нова стратегія «Євраліс Семенс Україна»

25.09.2020

Світ не стоїть на місці, високі технології міцно закріпилися у нашому житті, тож і агровиробництво стає все більш технологічним. Для того, аби й надалі досягати результатів, у виробництво потрібно втілювати інновації.

«Євраліс Семенс» – один із європейських лідерів серед насіннєвих компаній з виробництва та реалізації насіння кукурудзи, соняшника, сорго, сої та ріпаку. Надійний партнер аграріїв, який пропонує комплексні рішення для агровиробників, розвиває професійну команду, вчить швидко реагувати на бізнес-виклики.

Вже 14 років компанія працює в Україні та впевнено тримає першість у здійсненні науково-технічного прогресу, презентуючи нові рішення. Українські та європейські фахівці «Євраліс Семенс Україна» з понад 20-річним досвідом у молекулярній генетиці постійно виводять нові гібриди, адаптують їх до українського клімату.

Компанія «Євраліс Семенс Україна» 9 вересня організувала День поля, під час якого презентувала нову стратегію «Від насіння до рішень», а також нові програми Tropical Dent®, проєкт «Сильна молода рослина» та інші рішення для ведення ефективного бізнесу. Захід провели на території «Агроскоп Арени», у селі Настасів Тернопільського району Тернопільської області.

День поля відбувався не у традиційному форматі, це була захоплива подорож демонстраційними полями «Євраліс Семенс Україна», під час якої учасники мали змогу переглянути  посіви найбільш адаптованих для цього регіону гібридів кукурудзи та соняшника, а також вперше протестувати рішення компанії в інтерактивному режимі.

Нова стратегія «Від насіння до рішень»: у чому її суть?

Перше, що привернуло увагу гостей – це нестандартні кругові посіви культур.

Як розповіла Юлія Гриценко, керівник відділу операційного маркетингу «Євраліс Семенс Україна», технологія кругового посіву – унікальна, це розробка й ідея компанії «Євраліс».

«2019 року компанія «Євраліс» змінила свою стратегію: з рівня насіннєвої компанії-виробника «Євраліс» перейшов на рівень компанії повного сервісу та пропонує ефективні інструменти для досягнення аграріями найкращих результатів. 

Стратегія «Від насіння до рішень»  – це комплексний сервісний підхід до виробництва та реалізації насіннєвого матеріалу компанії. Він передбачає тісне партнерство з агровиробниками та допомогу їм на кожному етапі вирощування:  від надання найкращих для кожного окремого поля матеріалів і рекомендацій для отримання більшого та здорового врожаю – до його продажу за найвигіднішою ціною.

Саме тому посіви виконані у вигляді кола, як візуального оформлення нашого «перезавантаження». Це коло символізує кнопку, яка й запускає новий етап розвитку компанії, новий формат взаємодії, а в центрі цього кола, як і в центрі нашої стратегії, – ключові рішення та люди, які працюють з нами.

Заходячи на локацію, клієнт оглядає демопосіви, одночасно слухаючи інформацію про гібриди через аудіогід, і в кінці потрапляє до центру платформи, де на відео представлені рішення компанії «Євраліс». Подібний День поля вже провели на Вінниччині, де захід отримав дуже схвальні відгуки», – розповідає Юлія Гриценко.

Високоякісне насіння, прогресивні інструменти

«Сьогодення диктує нам нові умови гри, ми розуміємо важливість впровадження новітніх технологій і рішень, – наголошує директор з маркетингу «Євраліс Семенс Україна» Сергій Тимошенко. – Запуск нашої нової стратегії «Від насіння до рішень» полягає у забезпеченні клієнтів не лише насінням, але й повним комплексом інструментів для ефективного ведення бізнесу».

Одним із таких прогресивних інструментів є унікальна персоналізована система Click’n’Seed, яка дозволяє аграріям максимально використовувати потенціал своїх полів. Потрібно лише ввести набір необхідних даних: географічні координати вашого поля, середню врожайність, рівень забезпечення вологою і дати посіву та збирання, звичні для цього поля, і додаток визначить ризики у разі посухи та за екстремальних температур упродовж періоду вегетації та формування врожаю. Після цього користувач отримає індивідуальні рекомендації щодо гібридів з урахуванням даних про ґрунт і клімат, норми висіву, а також ознайомиться з технічними особливостями гібридів «Євраліс Семенс». Доступ до результатів випробувань рекомендованих гібридів у вибраному регіоні дає змогу дізнатися про їхню ефективність в аналогічних умовах.

Перевірити інтегровані рішення в дії покликаний довгостроковий інноваційний проєкт «Сильна молода рослина» – інтегровані технології вирощування кукурудзи та соняшнику. Компанія закцентувала увагу на забезпеченні рослини всім необхідним на ранніх етапах її росту, тому що саме в цей період формується майбутній урожай.

Трейдинг – ще один новий елемент у списку рішень «Євраліс Семенс». Спеціалісти компанії допоможуть вам не лише отримати високий урожай, а й – максимальний прибуток від нього.

Медіапроєкт «Країна 49° 32°» – це відеоплатформа, де можна отримати актуальну інформацію про стан справ у галузі та почути думку найкращих фахівців агробізнесу. Назва символічна, адже 49° північної широти та 32° північної довготи – це географічні координати України.

Ще один новий проєкт – Power 360 – це онлайн-платформа, на якій у режимі реального часу користувач може переглянути кругові демонстраційні посіви «Євраліс Семенс» у Вінницькій і Тернопільській областях.

Разом із першокласним насінням усі ці передові рішення зроблять фермерські господарства максимально ефективними та конкурентноздатними.

Lidea – сучасний, відмінний від попередніх міжнародний бренд

1 вересня в результаті об’єднання компаній «Коссад Семенс Груп» та «Євраліс Семенс» на насіннєвому ринку виник новий гравець – компанія “Лідеа”.

«У бізнесі зі жорсткою конкуренцією це злиття передбачає низку переваг, – розповідає Сергій Тимошенко, директор з маркетингу «Євраліс Семенс Україна». По-перше, об’єднання двох європейських компаній дасть змогу пропонувати свою генетику більшій кількості клієнтів, розширити співпрацю з дистриб’юторами. По-друге, у світі збільшується попит на сільгосппродукцію, адже населення зростає, тому потрібно виробляти продуктивні культури. Після злиття наша продукція стане більш конкурентоспроможною та зміцнить свої позиції на ринках Європи й України. По-третє, у зв’язку зі зміною клімату, потрібно розробляти рішення, які допоможуть відповісти на ці зміни, більше інвестувати в наукову діяльність – а у великих компаній таких можливостей значно більше. 

Результатом об’єднання  стане широкий асортимент продуктів, визнаних фермерами та дистриб’юторами. Також це дозволить розширити географічне охоплення та розвиватися на інших континентах», – зазначив Сергій Тимошенко.

Унікальні селекційні програми

Інформацією про селекційні програми, над якими працюють фахівці компанії, поділився Сергій Мельничук, керівник відділу із розвитку портфоліо кукурудзи та сорго:

«Євраліс Семенс» усвідомлює важливість України у своєму бізнесі, тому компанія розвиває селекційну програму спеціально для задоволення потреб українського ринку, тому наші продукти створені саме для потреб вітчизняних фермерів.  

Селекціонери «Євраліс» ставлять у пріоритет вирішення тих викликів і завдань, які постають перед вами. Один із основних – це погодно-кліматичні зміни, а саме: нерівномірність випадання опадів та сильні посухи, раніше не характерні для того чи іншого регіону».

Аби отримувати високий і стабільний урожай за будь-якої погоди, «Євраліс» пропонує гібриди кукурудзи Tropical Dent®, що мають оригінальну генетику, яка є ексклюзивною розробкою компанії. Вона забезпечує максимальний ефект гетерозису, значно підвищує врожайність, вологовіддачу та стабільність.

Ще однією інновацією, розробленою науковцями «Євраліс Семенс», є ROOTS POWER – селекційна  програма для створення гібридів із надпотужною кореневою системою.

Серед переваг гібридів лінійки ROOTS POWER:

  • довге та розгалужене коріння, що забезпечує кращу посухостійкість завдяки його здатності поглинати воду та поживні речовини з найглибших шарів ґрунту;
  • потужна коренева система краще проникає у ґрунт і максимально використовує потенціал поля;
  • більша величина кута розгалуження коріння забезпечує кращу стійкість до вилягання.

Переваги гібридів кукурудзи «Євраліс Семенс»

Розповіли й про основні характеристики гібридів кукурудзи, які компанія пропонує агровиробникам на наступний сезон.

ЕС Перспектив (ФАО 240) – середньоранній гібрид із дуже високим потенціалом продуктивності та швидкою вологовіддачею. Належить до групи гібридів Tropical Dent®. Чудово адаптований до вирощування в умовах Лісостепу та зони Полісся України. Пластичний до умов вирощування, однак найповніше реалізовує свій потенціал урожайності за інтенсивної технології. Має короткий вегетаційний період – 85 днів, що дає змогу оптимізувати використання збиральної техніки та швидше розпочати обробіток ґрунту під наступну культуру. Завдяки інновації ROOTS POWER, ЕС Перспектив максимально використовує природний агрофон у господарстві навіть на збіднених ґрунтах, а також, завдяки сильно розвиненим основним і бічним кореням, поглинає вологу з глибоких шарів ґрунту та відмінно адаптується до стресів у вигляді посухи. Пластичний до термінів висіву: чудово адаптований як до оптимально ранніх, так і до оптимально пізніх строків, завдяки швидкому росту на початку органогенезу та короткого вегетаційного періоду. Ідеально підходить для пересіву озимих культур.

ЕС Хемінгуей (ФАО 280) – новий гібрид, який забезпечує високий і стабільний рівень урожайності в різних ґрунтово-кліматичних умовах. Високотолерантний до основних хвороб, пластичний до різних типів ґрунтів. Має кременисто-зубоподібний тип зерна, рекомендований до вирощування у зонах Лісостепу та Полісся.

ЕС Креатив (ФАО 300) – середньоранній гібрид з лінійки Tropical Dent®. Чудово адаптований до різноманітних умов вирощування, відмінно реалізовує свій потенціал за екстенсивної та середньо-інтенсивної технології вирощування. Основними перевагами цього гібрида є висока стабільність урожайності, швидка вологовіддача, висока посухо- та жаростійкість, потужна коренева система. ЕС Креатив належить до інновацій ROOTS POWER, тому формує потужну розвинену кореневу систему, що дозволяє максимально використовувати агрофон поля, поглинати вологу з глибших шарів ґрунту та переносити посуху. Вирізняється дуже швидкими темпами водовіддачі, незважаючи на кременистоподібний тип зерна, що є особливістю генетики Tropical Dent®: ЕС Креатив віддає вологу на рівні зубоподібного типу.

Мейфлавер (ФАО 330)  – новий середньостиглий гібрид зубоподібного типу, який вирізняється дуже високою продуктивністю, стійкістю до вилягання та комплексу хвороб. Чудово адаптований для вирощування в Лісостепу та Степу України, де формує високий і стабільний урожай. Ще одна особливість гібрида – швидка вологовіддача, що дозволяє заощадити кошти на досушуванні зерна. Гібрид пластичний до технології вирощування, але повністю розкриває свій потенціал за інтенсивної технології. Він розвиває сильну кореневу систему, що забезпечує підвищену стійкість до вилягання.

Має високу стійкість до сажкових хвороб і фузаріозу качана, що забезпечує формування високоякісного зерна зі значним вмістом крохмалю до 76%.

Олкані – новий середньостиглий гібрид зубоподібного типу з ФАО 340. Вирізняється високою і стабільною врожайністю, чудово адаптований до вирощування в умовах посухи завдяки значному рівню посухостійкості. Холодостійкий, стійкий до ураження фузаріозом, гельмінтоспоріозом, пухирчастою та летючою сажкою. Має високу стійкість до вилягання. Чудово реалізовує свій потенціал в умовах Лісостепу та Степу України.

ЕС Фарадей (ФАО 350) – середньостиглий гібрид, який завоював довіру клієнтів завдяки дуже високому потенціалу врожайності в різноманітних умовах. Цей гібрид вирізняється дуже швидкими темпами вологовіддачі, а завдяки тонкому стрижню має досить високий вихід зерна з качана. Ще одна його особливість – дуже швидкі темпи стартового росту, що дозволяє проводити висів як у оптимальні, так і в оптимально пізні терміни. До того ж, Фарадей толерантний до гербіцидів із групи сульфонілсечовини. Як і всі гібриди групи ROOTS POWER, формує розвинену потужну кореневу систему, що дозволяє рослинам цього гібрида максимально поглинати вологу та поживні речовини з ґрунту.

Основні характеристики гібридів соняшника «Євраліс Семенс»

Соняшник – культура не нова в Україні, проте площі під її посівами з кожним роком зростають, адже вона маржинальна та продуктивна.

У портфоліо компанії «Євраліс Семенс» представлена широка лінійка соняшника: це як класичні гібриди, так і адаптовані для різних технологій, а також високоолеїнові гібриди. І оскільки погодно-кліматичні умови змінюються, то й гібридний склад майже щороку оновлюють.

На Дні поля гібриди соняшника презентував Віталій Гоєнко, продукт-менеджер зі соняшнику, ріпаку і сої.

ЕС Ізіда – новий середньоранній гібрид екстенсивного типу, що забезпечує стабільний урожай у будь-яких умовах вирощування. Найкраще адаптується до вирощування в зонах Лісостепу, Степу та Полісся. Середня висота рослин – 150-160 см з відмінною стійкістю до вилягання. Високий вміст олії – 50-51%. Має високу комплексну толерантність до основних хвороб соняшника. Рекомендована густота перед збиранням – 55-60 тисяч рослин на гектар.

ЕС Розалія – гібрид соняшника нової генетики з вдалим поєднанням продуктивності та толерантності до хвороб. Забезпечує максимальне розкриття потенціалу врожайності за інтенсивної технології вирощування. Середньоранній гібрид лінолевого типу. Вегетаційний період – 104-110 днів. Орієнтована кількість днів від появи сходів до цвітіння – 67-71. Рослини висотою 160-165 см забезпечують стійкість до вилягання. Має генетичну стійкість до вовчка соняшникового рас А – F. Рекомендовано вирощувати в умовах Північного Степу,  Лісостепу та Полісся. Має відмінну стійкість до хвороб. Рекомендовано висівати в оптимальні строки з розрахунку густоти перед збиранням 50-55 тисяч рослин на гектар у зонах недостатнього зволоження і 55-60 тисяч в умовах достатнього.

ЕС Савана – цей гібрид вирізняється стабільним урожаєм у всіх агрокліматичних зонах. Рання група стиглості – 102-105 днів до збирання та короткий період від сходів до цвітіння – 65-67 днів, сприяють зниженню ризику впливу на врожайність повітряної та ґрунтової посухи, забезпечуючи ефективне закладання продуктивності. Гібрид вирізняється сильним стартовим ростом, має генетичну стійкість до вовчка соняшникового рас А – G та високу толерантність до хвороб соняшника. Вміст олії високий – 50-51%. Гібрид придатний до вирощування як у Лісостепу та Поліссі, так і в Степу, оскільки має високу посухостійкість. Рекомендована густота перед збиранням – 45-50 тисяч рослин на гектар у зонах недостатнього зволоження і  55-60 тисяч – в умовах достатнього.

ЕС Белла – ранній простий гібрид соняшника, що забезпечує стабільно високу врожайність. Пластичний до різних умов вирощування. Стійкий до вовчка (раси >G), має гарну стійкість до хвороб і вилягання. Рекомендовано вирощувати в умовах Степу, Лісостепу, Полісся.

2018 року гібридом ЕС Белла в Європі було засіяно пів мільйона гектарів!

Відгуки аграріїв про співпрацю з компанією «Євраліс Семенс Україна»

Юрій Гринда, виконавчий директор ТОВ “Агропродсервіс інвест”, Тернопільська область, Козівський район:

«В обробітку маємо 5100 гектарів землі, вирощуємо озиму пшеницю, озимий ячмінь, сою,  цукрові буряки.

З компанією «Євраліс Семенс» працюємо давно, цьогоріч вирощуємо кукурудзу ЕС Креатив, маємо на підприємстві демоділянки компанії,  та соняшник – ЕС Розалія. Також взяли на пробу насіння озимого ріпаку – гібрид ЕС Ритмо.

На сьогодні кукурудза показує хороші результати,  ще її не збирали, але сподівання на врожай непогані. Гібрид ЕС Розалія – теж гарно виглядає».

Юрій Лужний, ТОВ «Бачів Агро», Івано-Франківська область, Рогатинський район:

«В обробітку в нашому господарстві – 1000 га. Вирощуємо пшеницю,  ячмінь, кукурудзу, соняшник, сою, ріпак, часник.

З компанією «Євраліс Семенс» співпрацюємо дуже давно. У товарних посівах маємо гібрид кукурудзи ЕС Конкорд, дуже ним задоволені. Також висіваємо гібриди соняшника ЕС Моналіза та ЕС Белла, які показують гарний результат».

 © Анна Артим

DSC_1675
DSC_1691
DSC_1703
DSC_1726
DSC_1781
DSC_1839
DSC_1880
DSC_1917
DSC_1939
DSC_2019
DSC_2187
DSC_2242

Залишити коментар: