Новини

В Україні можуть оновити допустимий вміст залишків деяких ЗЗР в сільгосппродукції відповідно до вимог ЄС

09.12.2020

7 грудня, відбулося засідання робочої групи з оперативного вирішення питань агрохімічного сектору за участю заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, заступників Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайла Хорєва і Руслана Стрільця, представників Мінекономіки, Міністерства охорони здоров’я України, Держпродспоживслужби та профільних асоціацій.

Про це інформує Інформаційно- аналітичний портал України.

Так, учасників поінформували, що днями відбулося засідання комісії Комітету з питань гігієнічного регламентування (МОЗ), на якому було розглянуто питання щодо залишків вмісту таких пестицидів, як хлорпірифос та хлорпірифос-метил у сільгосппродукції. За результатами наради було вирішено рекомендувати МОЗ переглянути нормативи щодо допустимого вмісту залишків зазначених ЗЗР в сільгосппродукції на рівні 0,01%. Такі норми стосуються сільгосппродукції, виробленої як для внутрішнього споживання, так і не експорт.

Після вступу в силу відповідного наказу буде встановлений 6-місячний перехідний період. За інформацією Держпродспоживслужби контрольно-токсикологічні лабораторії вже готові до проведення необхідної експертизи сільгосппродукції.

Нагадаємо, такі зміни продиктовані рішенням Європейської Комісії про заборону застосування хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу у виробництві с/г продукції. Дотримання сучасних вимог ЄС дозволить Україні зберегти та наростити експорт с/г продукції на ринок ЄС, а також на ті ринки, де діють відповідні вимоги.

Залишити коментар: