Новини

Уряд розглядає можливість допомогти аграріям фінансово за втрачені посіви

18.05.2020

Уряд розглядає можливість виділення аграріям безповоротної разової фінансової допомоги за втрачені посіви.

Про це повідомив Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства під час вебінару УКАБ «Уряд на зв’язку».

«В напрямку підтримки аграріїв є необхідність виділення безповоротної разової фінансової допомоги за втрачені посіви розміром 4,5-5 тис. грн на гектар. Грошова допомога необхідна, щоб аграрії мали змогу для себе спланувати, як розрахуватись з пайовиками, сплатити податки та зробити планування посіву 2020/2021», – зазначив Тарас Висоцький.

За його словами, основна задача наразі – зробити інструмент отримання допомоги максимально простим. Сільгоспвиробники, які хочуть отримати допомогу, мають підтвердити свій статус, надати статистики площ, підтвердження від Гідрометцентру про форс-мажорні погодні обставини і актування земель, які роблять комісії на рівні місцевих адміністрацій.

Він відмітив, що втрати посівів через посуху, є форс-мажорними обставинами, на які одноразово потрібно виділити окремо кошти та залучити додатковий фінансовий ресурс: «В рамках 4 млрд грн коштів, виділених державою для підтримки агросектору це питання вирішити неможливо. Тому що ми маємо на Одещині 300 тис. та 410 тис. га по Україні площ з втраченими посівами. Якщо помножити цю кількість гектарів на 5 тис. грн, в сумі ми отримаємо 2 млрд грн. Фактично, якщо забрати з 4 млрд гривень 2 млрд, плюс варто врахувати 8,5 млрд грн за попередній період, тоді немає змісту говорити про програми підтримки з бюджетом в 1 млрд грн на цей рік».

Наразі вивчаються юридичні інструменти, як реалізувати швидше цю програму підтримки. Вже наступного тижня планується офіційна урядова позиція з зазначенням часових горизонтів та етапності.

Залишити коментар: