Новини

Унікальний винахід для сільського господарства

10.12.2020

Батьківщиною сучасного комбайна є США,  патент на складну комбіновану збиральну машину, яка одночасно зрізала колоски, обмолочувала їх та очищала зерно заявив S.Lane ще у далекому 1828 році, проте, ця машина так і не була збудована.

Першим комбайном у світі вважають винахід Е. Бріґґсома (Е. Briggs) та Е. Карпентера (E. G. Carpenter), який був втілений в життя у 1836 році. Машина була подібною до возу 4-колісному ходу, а обертання молотильного барабана і приведення в дію різального апарату здійснювалися передачею від 2-х задніх коліс.

У тому ж 1836 році, трохи пізніше, два винахідники Х. Мур (Н. Moore) і Дж. Хесколл (J. Hascall) отримали патент на машину, яка за основними принципам робочих процесів наближалася до конструкції комбайна сучасного типу, а у 1875 році в Каліфорнії комбайн конструкції Д. Пітерсона (D. С. Peterson), знайшов собі значно ширше застосування, ніж комбайни інших винахідників.

У 1890 році одразу 6 фірм почали займатись виготовленням комбайнів для продажу. Перші машини значно відрізнялись оформленням від сучасних, але схема роботи в основному була такою ж. Корпус каліфорнійських комбайнів був із дерева, для пересування по полю використовували коней та інших тварин, а у 1889 році був винайдений комбайн, який працював від спеціальної парової машини та важив понад 15 тонн.

Наприкінці 1880-х років на Тихоокеанському узбережжі США працювало близько 600 комбайнів каліфорнійського типу. На початку 1890-х років з метою заміни живої тяги механічною почали застосовувати парові самоходи, від яких в подальшому перейшли до тягачів-тракторів з двигуном внутрішнього згоряння.

Залишити коментар: