Новини

У Хмельницькій області будуть вирощувати енергетичну вербу

04.02.2021

На Хмельниччині планують вирощувати енергетичну вербу, земельну ділянку під насадження знайшли у Ленковецькій громаді, пише ye.ua.

Енергетична верба — це вид верби (Salix), який швидко росте, а тому придатна для використання як біомаса. Висаджувати її планують на орієнтовній площі 100 гектарів.

Кошти на розробку необхідної документації, підготовку земельної ділянки та закупівлю саджанців планують брати із Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Принаймні проєкт «Формування регіонального ринку сільськогосподарських енергетичних культур», в рамках якого і планується висадження енергетичної верби, днями погодила регіональна комісія з конкурсного відбору проєктів на фінансування із ДФРР.

Розробили ідею фахівці Агенції регіонального розвитку Хмельницької області. «Це нові для Хмельниччини насадження, але наша область за дослідженнями експертів-екологів дуже підходить для вирощення і енергетичної верби, і павловнії. На одному полі енергетичну вербу можна вирощувати до 25 років. Перші результати після насадження вже будуть через три роки, адже ці дерева ростуть дуже швидко. З одного гектару енергетичної верби, за один цикл, збирають 40 тонн сухої речовини, а за три місяці вона виростає до трьох метрів», – розповідає деталі заступниця директорки Агенції регіонального розвитку області Олена Рутковська.

Енергетичну вербу використовують для виробництва теплової та електричної енергії, твердого біопалива (гранул, брикетів). Ще одна користь від цієї верби, за словами Олени Рутковської, що вона попереджає ерозію ґрунтів та покращує екологію. При згорянні біомаси в атмосферу викидається стільки СО2, скільки поглинула рослина в період свого зростання, а при її вирощуванні не використовуються гербіциди та інша агрохімія.

Залишити коментар: