Техніка

Самохідний обприскувач HORSCH Leeb 5.280 VL – якісне обприскування та відмінні технічні показники

07.06.2021

Ефективне господарювання залежать від багатьох факторів. Ключову роль серед них відіграє набір сучасної сільськогосподарської техніки, що дозволяє швидко проводити роботи з підготовки ґрунту, посіву, обробки культур тощо. Від того, наскільки точно, швидко й ефективно техніка виконає поставлені перед нею завдання, залежатиме кінцевий результат. Саме тому більшість  агровиробників обирають провідні бренди, які гарантують високу продуктивність і надійність агрегатів. Чільне місце серед них посідає німецька компанія HORSCH, котра постійно дивує аграрний сектор цікавими інноваційними здобутками. Потужність, якість, ефективність, сучасність – ось неповний перелік синонімів техніки цього виробника.

Нещодавно компанія випустила на східноєвропейський ринок унікальну новинку – самохідний обприскувач HORSCH Leeb VL. Модельний ряд представлений трьома моделями: 5.280 VL, 6.280 VL та 8.280 VL.

І щойно агрегат прибув в Україну, як одразу ж знайшлися охочі його придбати. На території Західної України першим свій технічний парк поповнило ПП «Золота нива», розташоване у Тернопільському районі. Тут обрали самохідний обприскувач HORSCH Leeb 5.280 VL.

Підприємство засновано у 90-их роках, і з того часу його незмінним керівником є Ігор Зіновійович Шнуровський. Допомагають батькові господарювати троє синів: Роман і Тарас – відповідають за техніку, а молодший – агроном.

Родина обробляє 1700 гектарів землі, вирощують зернові, бобові і насіння олійних культур, також сіють цукровий буряк.

Господарство успішне, на врожайність не скаржаться, проте, завжди прагнуть до кращого.

Про це редакції журналу «АгроЕліта» розповів Тарас Шнуровський.

Самохідний обприскувач HORSCH Leeb 5.280 VL – якісне обприскування та відмінні технічні показники

Зліва направо: Тарас і Роман Шнуровські

– 80% успіху у сільському господарстві залежить від погоди, проте, й інші 20% дуже важливі. Це людський фактор, технології, за якими працюють фермери, а також правильний набір техніки. Адже, якщо ми хочемо йти в ногу з часом, то без оновлення машин не обійтися. І цьому ми приділяємо велику увагу, усі гусеничні агрегати замінили на колісні, надаємо перевагу лише перевіреним світовим виробникам, – каже Тарас Ігорович.

– За якими критеріями обираєте «залізних коней»?

– Останнім часом фермери змінюють підхід до вибору техніки. Наразі головним фактором є не стільки ціна та по-
тужність, скільки якість і оперативність сервісного обслуговування.

Та компанія, яка зможе його забезпечити на високому рівні, – буде в пріоритеті. Одна з найкращих у цьому плані – компанія HORSCH, клієнтами якої ми є вже давно.

А стосовно придбання техніки, то ми не «ведемось» на рекламу, усі агрегати перед покупкою випробовуємо особисто, на своїх полях. І якщо машина виправдовує наші очікування, тоді купуємо. Так було і з самохідним обприскувачем HORSCH Leeb 5.280 VL. До нього на демонстрації в господарстві було 7 самохідних обприскувачів інших фірм, проте він показав найкращі результати як за якістю обприскування, так і за всіма технічними показниками, ідеально підійшов під потреби нашого господарства.

– Які його переваги Ви відзначили для себе?

– Знаєте, наприклад, коли сідаєш у «Мерседес», то одразу відчуваєш, що це машина вищого класу. Так і тут. Обприскувач оснащений 6-тициліндровим FPT двигуном потужністю 280 к.с., завдяки шинам великого діаметра (2,18 м) забезпечується гарна прохідність у вологих умовах, мінімальні пробуксовування і тиск на ґрунт. Він стійкий, потужний, гідропривід посилений, чудово справляється з поставленими перед ним задачами, м’яко їде полем, легко долаючи усі горби та перекоси ( а місцевість у нас дуже непроста), є два насоси, які відповідають за обприскування і промивку, та працюють одночасно, що забезпечує кращу ефективність промивки (кожен елемент промивається окремо) і економію часу. Основна ж його перевага для нас – це максимально міцна і стабільна штанга шириною 36 м, поділена на 15 секцій, яка відмінно тримається над рівнем землі. У інших конкурентів з цим були труднощі. У наших умовах продуктивність обприскувача HORSCH Leeb 5.280 VL – 56 га/год, витрата пального – 450-600 грам/га.

Самохідний обприскувач HORSCH Leeb 5.280 VL – якісне обприскування та відмінні технічні показники 2

Окремо хочу відзначити комфортність машини для оператора: простору кабіну з гарною оглядовістю, а також роботу полегшують дві камери: для огляду задньої частини штанги і на передньому колесі.

– У господарстві є й інша техніка від HORSCH?

– Вже третій сезон поспіль у нас працює дискова борона Horsch Joker RT. Її ми також придбали за результатами демонстрації: обрали з-поміж кількох конкурентів. Цей агрегат оптимально підходить для поверхнево стерньового обробітку з метою стимуляції проростання падалиці, переривані капілярності, змішування пожнивних решток и поверхневої підготовки посівного горизонту.

Також зараз на демонстрації у нас представлена просапна сівалка точного висіву HORSCH Maestro з міжряддям 45 або 70 см, шириною захвату 6 м або для 8-рядного пунктирного посіву. Нею ми вже посіяли цукровий буряк і якраз сіємо сою з міжряддям 45 см. Також вона підходить для посіву кукурудзи, ріпаку, соняшнику.

До розмови приєднується Роман Шнуровський, котрий проводить посів сівалкою HORSCH Maestro.

– Враження лише найкращі, загалом, як і від усієї техніки HORSCH. Сівалка працює відмінно, володіє ідеальною точністю дозування і відділення насіння, дозволяє економити насіння, не залишає пропусків. Я випробовував багато сівалок, тож маю з чим порівняти. Сівалка HORSCH Maestro  – однозначний лідер, – підсумовує пан Роман.

HORSCH Leeb 4 АХ – найкраща стабілізація штанги та бездоганна робота

Не оминають увагою техніку HORSCH і у ФГ «Збруч», що розташоване у с. Каберівці, Тернопільського району, по сусідству з ПП «Золота нива». Господарство створено 1993 року, стартували з 20 гектарів, сьогодні земельний банк підприємства налічує 560 гектарів. Вирощують всі види зернових, горох, ріпак, сою, гречку.

Керує ФГ «Збруч» Василь Петрович Мотрук, аграрій з великим досвідом і любов’ю до землі.

Тому тут все на високому рівні: грамотно підібрані технології обробітку ґрунту, посіву, захисту культур тощо забезпечують гарні врожаї. Та й за поповнення та оновлення технічного парку не забувають.

Саме про техніку ми й поспілкувалися з Василем Петровичем:

– Техніка для нашого господарства відіграє важливу роль, її вибору ми приділяємо багато уваги, адже розуміємо, що від неї залежить врожай. Сьогодні вже всі агрегати замінили на нові, сучасні. Чільне місце серед займає техніка німецького виробника HORSCH, якому ми довіряємо чи ненайбільше. На наших полях працює дисковий лущильник HORSCH Joker RT, культиватор HORSCH Tiger МТ і причіпний обприскувач HORSCH Leeb 4 АХ, який ми придбали нещодавно. Побачили в сусідньому господарстві (ПП «Золота нива», авт.) самохідний обприскувач HORSCH Leeb 5.280 VL в роботі і були вражені його перевагами: стабілізацією штанги, продуктивністю. Тож вирішили теж придбати. Та оскільки землі у нас менше, свій вибір зупинили на причіпному обприскувачі. Серед його головних «родзинок», на мою думку: чіткість виконання основних конструктивних завдань, надійність, бездоганна робота. Та найбільше мені сподобалася стабілізація штанги, одна з найкращих, такої напевно, немає в жодного іншого виробника, – сказав пан Василь.

Тарас Рунців, представник заводу HORSCH:

– Самохідні обприскувачі модельного ряду HORSCH Leeb VL я б описав трьома словами: комфорт, потужність і продуктивність.

Об’єм баку у них можливий від 5000 до 8000 л. Фронтальна кабіна на центральній рамі і штанга з навіскою на паралелограмі забезпечують оптимальний розподіл ваги по осях. Ширина колії можлива від 2,6 до 3,5 м або від 3,0 до 4,0 м. Кліренс – від 1,6 м до 2,05м, може регулюватися механічно або гідравлічно. Ультра комфортне шасі – завдяки індивідуальній пневматичній підвісці всіх чотирьох коліс. Мотор 6-тициліндровий FPT 6,7л потужністю 280 к.с.: його повністю достатньо для роботи.

Всі машини обладнані інтелектуальними підсиленими приводами: гідромотори більшого об’єму завжди розміщені на задній осі, що дає перевагу і запас тяги на будь-якій місцевості. На машинах встановлено інтелектуальний повний привід, який динамічно перерозподіляє тягу. Шини великого діаметру гарантують завжди оптимальний тиск на землю: великі шини висотою до 2,18 м і шириною до 75 см забезпечують максимальний контакт і оптимальну передачу крутного моменту в складних умовах.

Самохідний обприскувач HORSCH Leeb 5.280 VL – якісне обприскування та відмінні технічні показники 3

Ширина штанги може бути 30 і 36 м. Її можна поділити максимально на 42 секції. Стабілізація штанги ідеальна, про це можна багато говорити, але краще побачити і переконатись особисто. Форсунки можуть бути розміщені на відстані 25 см одна від одної і на ширині 50 см, їх може бути 2 і більше залежно від швидкості, обприскувач буде сам автоматично переключатись між форсунками для того, щоб проводити обприскування в ідеальних параметрах тиску і з оптимальним розміром краплі. Висота від форсунки до поверхні обприскування – від 30 до 50 см, що зменшує дрифт і негативний вплив вітру та термічних висхідних потоків повітря, і в результаті  забезпечує краще покриття та кращу дію хімічних препаратів.

«Серцем» системи є робочий насос центробіжного типу з потужністю 1000 л на хвилину. Для підвищення продуктивності обприскувача спереду може бути встановлений додатковий насос на закачку розчину з потужністю 1300л/хв. Машини можуть мати багато автоматичних програм промивки і очистки обприскувача.

На обприскувач можна встановити навігацію будь-якого виробника.

В Україні працює машина у Черкаській області, яка уже обприскала до сьогодні 210 000га.

І загалом цього року у всіх регіонах України працює 14 машин у кінцевих клієнтів. Тому, маю надію, що в недалекому майбутньому завод не буде встигати їх випускати!

Анна Артим

Залишити коментар: