Новини

Прогноз УКАБ щодо збору кукурудзи на рівні 29,4-29,5 млн т підтверджується оновленими даними Держстату

18.11.2020

На основі оновлених даних Держстату станом на 17 листопада про хід польових робіт підтверджується попередній прогноз УКАБ збору кукурудзи на рівні 29,4-29,5 млн т.

Збір врожаю майже закінчився в більшості Південних областей України, і в той же час досі триває в Північних, Центральних та Західних областях, де ще залишається зібрати від 20% (Полтавська, Сумська) до 80% (Львівська) посівних площ. Зважаючи на випавший майже по всій території України сніг, процес збору врожаю дещо ускладнюється, тому існує певна ймовірність того, що не всі площі будуть зібрані.

“Цей рік видався складним для аграріїв України, посушливі погодні умови навесні та влітку призвели до того, що в більшості областей спостерігалася нестача вологи в ґрунті, через що відбувалося передчасне висихання і дозрівання рослин. Дощі та складні погодні умови восени під час активного збору врожаю призвели до зупинки або відтермінування збору. Всі ці фактори спричинили зменшення сукупного врожаю кукурудзи та інших культур в Україні”, – пояснює Іван Колодяжний, аналітик УКАБ.

В 2020 році врожайність кукурудзи по всій країні в середньому зменшилась на 28%,  – до 5,11 т/га. Більше всього врожайність зменшилася в центральній та  північній території України, зокрема: Кіровоградська область на 55%, Черкаська область – 52%, Дніпропетровська область – 48%, Миколаївська область – 40%. Але є області, в яких попри всі негаразди цього року, врожайність майже не змінилась, або навіть виросла в порівнянні з минулим роком: Чернігівська та Сумська області, +5 та +9% збільшення врожайності, відповідно.

Дані: Держстат України

Залишити коментар: