Новини

Представники аграрної галузі вимагають відновлення повноцінного Мінагрополітики

01.02.2021

УЗА та інші аграрні асоціації, які представляють весь спектр аграрного сектору країни, вимагають створення Міністерства аграрної політики та продовольства України з необхідними повноваженнями для ефективної роботи, пише УЗА. Асоціації звернулися з відповідним листом до Президента України з вимогою не допустити урізання повноважень відновленого Міністерства аграрної політики та продовольства на користь не галузевого Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Представники аграрної галузі вважають неприпустимим, коли галузеве Міністерство не матиме відповідних повноважень для формування політики. Зокрема, є нелогічним та шкідливим, коли Мінекономіки залишить за собою повноваження з формування та реалізації державної політики розвитку сільського господарства; формування та реалізації державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, координації діяльності наукових та науково-дослідних установ в аграрній сфері тощо. В той же час, Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів планують передати повноваження з формування державної політики у сфері розвитку рибного та лісового господарств. Такі кроки є вкрай незрозумілими, непослідовними та руйнівними для аграрного сектору з точки зору необхідності акумуляції державної політики щодо аграрної галузі в окремому центральному органі виконавчої влади, для чого, власне і було відновлено  Міністерства аграрної політики та продовольства.

Натомість розпорошення повноважень в сфері аграрної політики по різних непрофільних міністерствах позбавить відновлене Мінагрополітики фактично левової частини повноважень, необхідних для ефективної роботи та сприяння розвитку аграрної галузі. Це призведе до створення в Україні так званого «багатовладдя та хаосу в АПК», що унеможливлює ефективну роботу агропродовольчих підприємств та успішний розвиток аграрної галузі в цілому.

Аграрний сектор є наріжним каменем сьогодні для забезпечення економічного зростання, продовольчої безпеки країни, стабільності національної валюти, соціального захисту населення та розвитку сільських територій. Адже аграрна галузь забезпечує 20% робочих місць, 19% ВВП та понад 40% валютних надходжень країни від експорту. Тому логічним та, водночас, надзвичайно важливим фактом для бізнесу та громадської спільноти є наявність одного окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, який відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків розвитку сільського господарства, формування аграрної політики, забезпечення збільшення аграрного виробництва та контролю якості і безпечності харчових продуктів тощо.

Залишити коментар: