Новини, Це цікаво

Перші у світі пікапи

11.02.2021

У 1896 році інженер Готліб Даймлер збудував перший у історії пікап, який отримав назву «транспортний засіб № 42». Модель була оснащена 1,1-літровим двоциліндровим двигуном. Винахід  Готліба Даймлера спонукав такі американські  заводи, як Reo, Auto Wagon та Autocar, розпочати випуск пікапів на початку 1900-х років. У 1918 році до них приєдналась і компанія Chevrolet.         Великої популярності пікапи почали набувати лише в 1925. Того ж року американська компанія Ford випустила автомобілі серії Model T Runabout, які стали першими прототипами сучасних моделей пікапів. Враховуючи те, що попит на автомобілі з  кузовом почали зростати, компанія Chrysler  теж представила новинку у лінійці автомобілів: у 1929 році світ побачив перший пікап Dodge. Автомобілі цієї марки й донині  користуються шаленою популярністю в США.

30-ті роки призвели до змін у дизайні вантажівок, коли на ринок вийшли іноземні компанії, такі як Toyota. У 1933 році, після поїздки засновника компанії  Кійтіро Тойода у Сполучені Штати Америки, на його заводах почалося виробництво вантажних автомобілів Тойота G1. Бренд «Toyota» зареєстрований у 1937 році, а через 6 місяців був побудований перший завод компанії.

Можна з упевненістю сказати, що інтенсивне будівництво пікапів в Америці почалося наприкінці 1920-х років після того, як Chrysler придбав Dodge Brothers і почав будувати вантажівки Fargo.

Популярність пікапів серед американських фермерів

Фермерам такі моделі одразу припали до душі, адже цей автомобіль універсальний. Він може слугувати не тільки як засіб пересування, а ще й бути корисним у роботі (наприклад, для перевезення вантажів на фермі).

Пікапи виконують майже таку ж роль, що і вантажівки, але в керуванні вони  набагато легші. Починаючи з п’ятдесятих років пікапи почали «рости вгору і в ширину», потужність моторів (як і витрата палива) зросла до шокових для європейських людей величин, а по комфорту вони намагалися не відставати від легкових американських авто. А, зважаючи на те, що приватних землеробів у Америці було чимало,  більшу частину транспорту у цій країні становили саме моделі «пікап».

Найпопулярніші моделі пікапів сьогодні

Ford F-150

Ця модель автомобіля випускається у США вже більше 40 років і є найуспішнішою моделлю в історії компанії Ford. З моменту своєї появи  компанія продала понад 27,5 мільйона пікапів F-серії в усьому світі, а в Америці F-150 є найбільш продаваним пікапом протягом останніх 30 років.

Ford Ranger

У порівнянні зі своїми попередниками, Рейнджер більший та комфортніший. Розробники стверджують, що Ford Ranger здатний піднімати вантаж до 1135 кг. Можна зробити висновок, що головна перевага цієї моделі – місткість і економічність.

Nissan Titan

Це повнопривідний пікап, який доступний в широкій кількості модифікацій: з трьома типами кабіни і двома варіантами довжини вантажної платформи, що відрізняються один від одного не тільки місткістю, але і вантажопідйомністю.

Ця модель підходить як для далеких поїздок, так і  для активного відпочинку.

Toyota Tundra

Повнорозмірний пікап, що випускається Toyota Motor Corporation з 1999 року, який замінив Toyota T100. Хоча ця модель подібна за розмірами з T100, перше покоління Toyota Tundra мало більш американський зовнішній вигляд і двигун V8, якого не було у T100.

Варто відмітити, що Tundra був номінований на нагороду North American Truck of the Year.

Chevrolet Colorado

Це комфортний компактний пікап, який пропонується як з довгим, так і з коротким кузовом, кабіною з п’ятьма дверми та повноцінним  рядом сидінь. Тобто ця модифікація поєднує в собі переваги вантажівки і легкового автомобіля.

Ram 1500

Це один з представників повнорозмірних пікапів, що будуються компанією Dodge trucks на заводах США та Мексики. Виготовляється з 1981 року і до сьогодні. Головною перевагою є те, що це великий, комфортний і неймовірно практичний пікап, який цілком можна розглядати як альтернативу великим кроссоверам і позашляховикам. Ця модель складає більшу частину пікапів в Америці.

Залишити коментар: