Конференції. Семінари. Форуми.

OkAgro 2020: потужна мотивація для впровадження інновацій

24.11.2020

10-11 листопада в Черкасах відбулась аграрна бізнес-конференція в сфері smart-рішень для фермерських господарств і агрокомпаній OkAgro 2020.

Цьогоріч захід став комунікаційною платформою для понад 300 аграріїв з усієї України. 50 провідних українських та закордонних фахівців обговорювали останні тренди в сільському господарстві, а також технології та методи впровадження інновацій та підвищення ефективності ведення бізнесу.

За два дні на OkAgro виступили та поділилися своїм досвідом 32 спікери – власники і керівники потужних фермерських господарств і холдингів, AgTech компаній.

Ольга Трофімцева, експертка АПК, в.о.міністра аграрної політики у 2019 році, змоделювала курс розвитку аграрної промисловості в Україні, а також розповіла про тренди у світі.

«Таких років,  як 2020-ий,  буде тепер більше. Частіше траплятиметься те, що ми бачили навесні, влітку цього року. Те, що ми бачимо сьогодні на ОкАгро, ті компанії, ті технології, які тут присутні, мають бути покликані, щоб ми з вами адаптувались до цих змін, адаптувались до того, що відбувається в природі», – зазначила Ольга Трофімцева.

Особливу увагу спікери приділили трансформації господарств за допомогою точного землеробства та на власному прикладі показали, що такі технології доступні не лише агрохолдингам, а й невеликим господарствам.

«Якщо ти піднімаєш голову хоч трохи вгору, то помічаєш, що Україна перетворюється з пригніченої рабської країни на країну вільних людей, на країну хазяїв, якими були наші прадіди. Я думаю, ви піднімаєте голову не тільки коли приїжджаєте в Англію чи в Туреччину, а й в Україні. У нас чудова природа, і ми почали її шанувати з власної волі, за покликом душі і серця. Україна йде до того, щоб стати великою аграрною державою з хорошими прибутками від аграрного бізнесу», –  сказав у своєму виступі Анатолій Грушецький, директор ПП «Дніпро».

Андрій Капріца, керівник ФГ «Флора А.А.», запевнив присутніх, що маючи навіть менше 1000 га землі, можна впроваджувати всі елементи точного землеробства, адже це дає можливість бути конкурентним в регіоні, отримувати високі врожаї та керувати ризиками без стресу.

«Думка, що точне землеробство – це дорого, стримує багатьох аграріїв від того, аби стати на шлях інновацій. А дарма! Будь-які інновації – це не лише осучаснення техніки, а й оновлення знань і підходів до господарювання!», – заявив Григорій Плічко (ПП «Альтаїр»).

«Земля – це не тільки бізнес, а й наша планета» – про це говорив Андрій Шум, співвласник агрофірм «Житниця України» та «Волинь Агро».

Богдан Лукіянчук (Група компаній «Гровекс») нагадав усім про глобальні виклики, які стоять перед тими, хто годує світ, і розказав, як зробити зелену революцію на інтелекті.

«Не будемо забувати, від чого занепали великі цивілізації», –  наголосив Михайло Драганчук, відомий фермер, який працює за технологією No-Till та навчає цьому багатьох аграріїв у всьому світі. У своєму виступі пан Михайло поділився філософією збереження ґрунтів та дав кілька практичних порад, як протистояти викликам клімату.

Професор коледжу Olds (Олдс, Альберта, Канада) Євген Михайліченко розповів про майбутнє сільського господарства, а саме: використання автономних платформ DOT, що мінімізують участь людини у висіві культур. А експерт із Білорусії – Всеволод Генін, співзасновник найпопулярнішої платформи для супутникового моніторингу полів та точного землеробства OneSoil пояснив, навіщо виділяти зони продуктивності на полі та як їх використовувати.

За відгуками аграріїв цьогорічна бізнес-конференція OkAgro стала найкращою агроподією 2020 року! Адже під час неї учасники не лише отримали знання та ідеї для розвитку своїх господарств, а й потужний заряд мотивації для впровадження позитивних змін, нових технологій та інновацій. Крім того, фермери змогли хоч трохи  відпочити душею від важких аграрних буднів, поспілкувалися з колегами та гарно розважитися.

Залишити коментар: