Новини

Обіг хімічних речовин в Україні потребує комплексного сучасного регулювання

09.11.2020

Обіг хімічних речовин в Україні потребує комплексного сучасного регулювання. На цьому наголосив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський під час спільної презентації з ОБСЄ концепції законопроєкту «Про хімічну безпеку», повідомляється на сайті Міністерства захисту довкілля та природніх ресурсів України.

«В Україні наразі відсутнє комплексне правове регулювання обігу хімічних речовин, що в свою чергу несе загрозу для людей та довкілля. Адже хімічна промисловість та пов’язані з нею сектори займають значну частину економіки країни. І цей факт не можна ігнорувати. Окремі діючі технічні регламенти не можуть якісно врегулювати всі аспекти. Тому є необхідність запровадження фундаментальних засад до управління хімічною безпекою держави та зменшення негативного впливу хімічних речовин», – відзначив Роман Абрамовський.

Розроблений Міндовкіллям та ОБСЄ законопроєкт встановлює чіткі правила поводження з хімічними речовинами на ринку, а також правові механізми захисту людей та довкілля від негативного впливу хімікатів й запобіжники можливих терористичних актів з використанням хімічних речовин.

Зокрема, документом передбачено :

  • поступове виведення з обігу хімічних речовин, які становлять неконтрольовані ризики;
  • запровадження трьох нових дозволів для суб’єктів господарювання – на використання особливо небезпечних хімічних речовин, які виводяться з ринку, на використання отруйних хімічних речовин та на використання альтернативної назви хімічних речовин;
  • цифровізація адміністративних процесів та створення єдиної платформи, яка міститиме всі бази, реєстри, переліки хімічних речовин і відповідної продукції;
  • введення узгодженої на глобальному рівні системи класифікації небезпеки та маркування хімічної продукції (UN GHS);
  • проведення моніторингу, виявлення та реєстрація загроз хімічній безпеці, контроль джерел загроз;
  • надання підтримки освітній та науковій діяльності у сфері хімічної безпеки, забезпечення інформацією громадськість тощо.

«Після прийняття законопроєкту кожен громадянин України матиме можливість отримати інформацію про хімічний склад продукції, яка випускається на ринок. А бізнес отримає чіткі правила роботи, які будуть гармонізовані з міжнародними та європейськими стандартами. У тому числі, це спростить доступ вітчизняної продукції на зовнішні ринки», – відзначив Роман Абрамовський.

Рамковий закон стане основою для подальшого впровадження низки директив та технічних регламентів ЄС, що є частиною міжнародних зобов’язань України, а також зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС.

Залишити коментар: