Новини, Це цікаво

Нідерландський «плуг-велетень»

15.01.2021

Головною метою глибокої оранки є покращення якості ґрунту та створення сприятливих умов для розвитку та росту кореневої системи рослин. Такий обробіток розпушує ущільнені шари ґрунту, внаслідок чого на поверхню виходять поживні речовини. Зазвичай плантажна оранка виконується спеціальними плугами на глибину 40 сантиметрів, але у світі  існують агрегати, які здатні заглиблюватися в ґрунт до двох метрів.

Одним із таких винаходів є величезний плуг, побудований однією нідерландською компанією. Агрегат не був запущений у серійне виробництво та існує в єдиному екземплярі.

Плуг є  настільки важким, що для його приводу потрібна потужність  650 кінських сил, тому для того, щоб протягнути цей механізм, використовують силу кількох бульдозерів. Плуг виводить на поверхню торф’яний ґрунт, який, сприяє родючості землі. Також агрегат може піднімати піщаний шар ґрунту на поверхню, завдяки чому покращується дренаж ділянки, що обробляється. Ефект від такої глибокої оранки є досить тривалим, тому такий обробіток виконують раз на кілька років.

Залишити коментар: