Дні поля

На «Агроплатформi Лiмагрейн» продемонстрували нові сорти i гiбриди

21.07.2018

У свій десятий ювілейний рік компанія «Лімагрейн» презентувала новий формат діалогу між виробником і фермером.

19 червня, на базі демо-поля у фермерському господарстві «Одарочка» у Вінницькому районі, насіннєва компанія запустила новий проект «Агроплатформа Лімагрейн». Понад 250 представників великих сільськогосподарських підприємств та дистриб’юторів мали змогу ознайомитися з інноваційними технологіями сучасного ведення господарства, з новими селекційними можливостями, обмінятися досвідом і залишити свої враження і побажання.

Генеральний директор компанії «Лімагрейн» Віктор Карбівський у своєму виступі зазначив, що на деякі чинники, наприклад, зміну клімату і світові ціни, аграрій не може впливати, але може впливати на те, що вирощувати і як вирощувати, вибирати сучасні технології та гібриди. Насіння від «Лімагрейн» дає стабільні врожаї: вже нікого не дивують 12,5 т/га пшениці сорту Колоніа, кукурудза гібриду Адевей дає 33,5 т/га, загалом соняшник дає 3-4 тонни там, де ще кілька років тому збирали 1,5 т/га. А для більш потужного захисту від хвороб і кліматичних негараздів компанія вводить нові інноваційні продукти: SUNEO® – потрійний захист насіння, HYDRANEO® – комплексний підхід до управління ризиками посухи під час вирощування кукурудзи. Цього року втілюють у життя продукт Easy VR, який дає гарантований урожай завдяки застосуванню різних норм висіву одного чи кількох гібридів на одному і тому ж полі, в залежності від кліматичних умов.

З цікавістю слухали учасники виступи продукт-менеджера з ріпаку у Європі Вольфганга Людерса з Німеччини, який розповів про селекцію ріпаку для різних кліматичних умов, та менеджера з розвитку зернових культур у Європі Жіля Стагнаро з Франції, з його презентацією про нові виклики для селекціонерів з вирощування нових сортів пшениці і ячменю.

Поділився власним досвідом і очільник фермерського господарства «Одарочка» Юрій Щетинін, який розповів, як наукові знання, які дає компанія «Лімагрейн», допомагають у його господарстві пережити природно-кліматичні негаразди. Так, наприклад, гібрид соняшника ЛГ5665 М дає тут гарантовано 4-5 т/га, а пшениця сорту Колоніа – 14 т/га.

Весь ріпак від «Лімагрейн» має стійкість до розтріскування

Цікавість гостей викликали і демо-ділянки з різними культурами, де можна було ознайомитися із новинками селекції «Лімагрейн».

Артем Юр’єв, менеджер з розвитку ріпаку, пшениці та ячменю, який представляв ріпак, запевнив, що всі гібриди виведені спеціально стійкими до розтріскування. Це захищає від буревіїв, зменшує кількість падалиці і дає змогу продовжити термін збирання на 10-14 днів.

Та кожен гібрид має свої особливості. Гібрид Андерсон підходить для ранніх термінів посіву, має подвійну стійкість  до фомозу з геном RLM7, один з найкращих за перезимівлею і вибачає фермеру помилки. Завдяки швидкій енергії початкового росту гібрид Астроном підходить для пізніх термінів посіву, добре себе показує під час дефіциту вологи, має гарний потенціал врожайності і подвійну  стійкість до фомозу RLM7.

Гібрид Александер, окрім стійкості до фомозу, пластичний до умов вирощування, гарно себе показує за умови  ранніх термінів посіву, толерантний до дефіциту вологи наприкінці вегетації. Гібрид Атензо має швидку енергію початкового розвитку, високу масу 1000 насінин, а також подвійну стійкість до фомозу. Гібрид Арсенал характеризується швидким розвитком,  встигає восени сформувати гарну вегетативну масу і вдало перезимувати, добре себе показує в зріджених посівах, продуктивний та інтенсивний. Гібрид Альбатрос – один із перших зайшов в Україну, стабільний, безпроблемний, пластичний як до технологій, так і до терміну посіву.

Гібрид Артога також пластичний до технологій і до різних кліматичних умов, толерантний до дефіциту вологи. Гарно витримує мінусові температури навіть у безсніжні зими. Якщо він зайшов у зиму зі 6-8 листками, то може витримувати температуру -17ºС і без снігу.

Кукурудза Адевей входить у трійку лідерів продажів всього насіння в Україні

Андрій Андрієнко, керівник сектору Центрального регіону компанії «Лімагрейн», розповів, що у компанії за останні 2-3 роки відбулося оновлення гібридів на 70%, щороку лінійка поповнюється двома-трьома високоефективними гібридами.

Найвідоміший гібрид Адевей входить у трійку лідерів продажів усіх гібридів кукурудзи, що існують в Україні. Він виділяється з-поміж інших на демо-ділянці своїм високим зростом, набирає шалені темпи, підходить для ультраранніх термінів сівби, холодостійкий, підходить для різних технологій. Розміщений поряд із ним ЛГ30315 виглядає низьким, проте, цей гібрид до 12-15 листків розвивається повільно, а потім навіть може обігнати і Адевей.

Представили і новинки гібридів кукурудзи. Зокрема, ЛГ30352 має високу толерантність до більшості хвороб і придатний для монокультури. Гібрид ЛГ30273, що зайшов на ринок два роки тому, в умовах високих технологій легко може обігнати Адевей, не відчуває стресу в умовах загущених посівів і придатний для використання на крупу. Новинка цього року ЛГ30267 підходить для різних технологій і різних умов розвитку, адаптований до загущення, гарно розкриває потенціал на високих дозах добрив.

Високоінтенсивний гібрид ЛГ30215 торік добре зарекомендував себе на півдні України завдяки інтенсивному стартовому росту, толерантності до загущення і посухостійкості.

Ранній зубоподібний гібрид ЛГ30189 добре зарекомендував себе на півночі України. Має інтенсивний стартовий ріст, високу вологовіддачу, а за потенціалом урожайності – нарівні з гібридами з ФАО 250. Толерантний до посушливих умов.

Горох великих прибутків не дає, але збільшує врожаї свого послідовника

«Лімагрейн» має у портфоліо три сорти гороху: Авенгер, Аудіт і Боксер, які характеризуються високою стійкістю до хвороб, до вилягання, а також високою продуктивністю. Фахівці компанії «Лімагрейн» рекомендують висівати цю культуру із густотою 1 млн 200 рослин на га, тоді за будь-яких катаклізмів горох не ляже.

«Хоча горох і не є надзвичайно прибутковим, але є однією з проміжних культур, яка поліпшує структуру ґрунту, є хорошим попередником, після нього всі інші культури дають підвищені врожаї, – запевняє Костянтин Попов,  менеджер компанії в Черкаській і Кіровоградській області. – Адже жодна культура, окрім гороху, після себе не залишає 60 кг діючої речовини азоту в ґрунті, тож на добривах можна дещо зекономити. Експерименти показують, що озима пшениця після гороху дає до 2 т прибавки. Словом, переваги гороху очевидні: технологія набагато простіша, ніж у сої, посів ранній – як тільки можна зайти у поле. Якщо його накриє снігом чи будуть заморозки, то для нього це буде тільки плюсом, бо утворюється більша кількість азототворних бактерій».

Сорти пшениці стають більш холодо- і посухостійкими

Микола Романенко, директор сектору Центрально-Західного регіону, запевнив, що потенціал врожайності сортів пшениці «Лімагрейн» сягає за 15 т/га, хоч 10 т/га стали вже звичними для багатьох господарств.

Найвідоміший – сорт Колонія, середньоранньої групи стиглості, у нього характерний крупний колос, має високу зимостійкість, дає стабільний врожай від 8 до 10 т/га.

Сорт Мескаль, який цього року вводиться у комерційний обіг, на відміну від Колонії, має колос меншої довжини, але він щільно набитий, для нього характерна посухостійкість, краще витримує жорсткі температури (наприклад, минулого посушливого року обігнав за врожайністю Колонію на 5 ц/га). І фахівці радять сіяти ці два сорти, оскільки вони доповнюють один одного.

У ранньостиглому сорті Дагмар гарно поєднані посухостійкість і зимостійкість, він стійкий до фузаріозу колоса, має потенціал урожайності більше 10 т/га, добре адаптується до всіх типів ґрунтів і технологій. Зацікавили учасників Дня поля і кілька новинок, що тільки надходять у продаж. Наприклад, озима пшениця ранньостиглого сорту Алтіго має високу посухостійкість, формує крупне зерно, стійка до вилягання.

Цікавий ультраранній низькорослий сорт Авеню пригодиться тим, хто хоче одним із перших вийти на ринок зі зерном нового врожаю – пшениця дозріває на два тижні раніше за інші сорти, її можна сіяти з підвищеною густиною. Авеню сіють там, де вирощують ріпак, щоб рано зібрати зерно, підготувати ґрунт, нагромадити вологу і отримати сходи ріпаку.

Новий сорт озимої пшениці Фріскі, що з’явиться у продажу восени цього року, гарно кущиться і має хороші показники холодостійкості, високу стійкість до вилягання і до фузаріозу колоса. Потенціал дуже високий, може змагатися з сортом Колоніа.

Ще одна новинка – сорт середньо-ранньої групи стиглості Нордіка, який має надзвичайно високу зимостійкість, крупне зерно, стійкий до фузаріозу колоса, гарантовано хлібопекарської якості, продуктивність – 8 т/га.

Ячмінь для пива і для віскі

Олександр Балагура, менеджер з регіонального розвитку у Волинській і Рівненській областях, представив низькорослий середньопізній озимий ячмінь Герлах, що дає дуже високий урожай насіння, має чудову стійкість до хвороб, дуже високу морозостійкість, відмінну стійкість до вилягання. А сорт Пасо гарно зимує і стійкий до борошнистої роси. Озимий ячмінь Казанова дає гарний вихід солоду, а ярий  ячмінь пивоварного призначення Овертюр підходить і для виготовлення віскі, добре кущиться, потенціал урожаю – більше 10 т/га. Пивоварний потужний ячмінь Одіссей стійкий до хвороб, має гарний вихід солоду, торік його врожайність сягала за 10 т/га. Представили і новинку пивоварного ячменю – сорт Танго, який має велику масу насінин і підходить для інтенсивної технології вирощування.

Про свої враження від нового формату відкритого діалогу між аграріями і виробником – «Агроплатформа Лімагрейн» – розповідають учасники заходу.

Василь Барановський, директор ТОВ «Віскар Агро», м. Кагарлик, Київська область:

«Ми дуже задоволені співпрацею з компанією, бачимо, що насіння дуже достойне, маємо гарну якість. Три роки підряд купуємо насіння соняшнику, брали гібриди Мегасан, Голдсан, ЛГ5635. І кукурудзу сіємо «Лімагрейн», славнозвісний гібрид Адевей і ЛГ30315. Беремо також насіння гороху Аудіт. Ріпак ще не пробували, але збираємося. Також сіємо озиму пшеницю – Колоніа, Дагмар та Іліас. На цей раз придивляємося до гібридів кукурудзи з ФАО 340 чи 360, спробуємо щось поставити у свою лінійку. Бачимо й хороші сорти гороху, зацікавили нові сорти пшениці – тепер обиратимемо».

Василь Дорощук, науковий співробітник Інституту кормів НААН:

«Мене, передовсім, цікавить ячмінь, оскільки у сфері моїх наукових інтересів саме ця культура. Особливо зацікавили сорти, стійкі до хвороб, до бурої плямистості. Загалом, сорти тут представлені достойні, все на високому професійному рівні, але ми теж не пасемо задніх, досліджуємо, і свої селекційні наукові здобутки впроваджуємо у виробництво. І добре, що є конкуренція, це спонукає і нас, вітчизняних селекціонерів, до активної роботи».

Ольга Соломка

no image.