Новини, Це цікаво

Манцинелове дерево: рослина, від якої слід триматись подалі

28.04.2021

Манцинелове дерево  – вид квіткових рослин родини молочайні, що росте у Центральній Америці (Флорида, країни Карибського басейну і Багами). Свого часу це «підступне» деревце забрало не одну сотню життів іспанських конкістадорів, піратів і простих європейських моряків, які поласували його ароматними солодкими плодами.

Отруйність рослини

Цвітіння дерева відбувається майже протягом усього року, але особливо рясно манцинела цвіте у березні. Манцинелове дерево відоме як найотрутніша рослина у світі. Навколо нього часто пов’язана червона стрічка – це знак перехожим не підходити близько. Як і багато інших рослин родини молочайних, манцинела містить молочний сік, у складі якого є отруйна речовина – форбол, найсильніший канцероген. Він викликає опіки на шкірі і здатний пропалити бавовняну тканину. Не менш небезпечні і плоди, які схожі на яблука та виділяють приємний аромат.

Та не лише плоди манцинели отруйні! «Навіть тінь її смертельна!» – мовить давнє прислів’я.

Під цим деревом небезпечно стояти, оскільки роса, що капає, теж просякнута отрутою. А якщо сік рослини потрапить в очі, то навіть найменша його кількість призведе до повної сліпоти. Кора теж отруйна – якщо підпалити дерево, то від сучків піде їдкий дим, через який теж можна осліпнути.

Манцинелове дерево колись намагалися знищити, але це виявилося неможливим, тому що люди вкривалися пухирями, сліпнули і вмирали.

Завдяки всьому вищесказаному, манцинела сьогодні входить до «Книги рекордів Гіннеса» як найнебезпечніше та найотруйніше дерево в світі.

Застосування дерева

Хоча манцинелове дерево надзвичайно небезпечне, воно все ж використовується в багатьох формах. Так, карибські теслі десятиліттями використовували деревину манцинелового дерева для виготовлення меблів. Але перед використанням слід ретельно висушити деревену на сонці, щоб нейтралізувати токсичний сік. Сушені плоди дерева також застосовувалися як сечогінний засіб.

Залишити коментар: