Техніка

Легкий культиватор для раннього передпосівного обробітку LEMKEN Korund

11.02.2021

Найпоширенішим передпосівним культиватором LEMKEN за останні роки став Korund. Він вирізняється особливо високою якістю вирівнювання, рихлення та кришіння ґрунту при високій продуктивності.

Агрегат Korund виготовляється з кількістю секцій від 2 до  6 і забезпечує ширину захвату в межах 3,0 – 9,0 метрів, а з 2021 року він доступний у 12-ти метровому виконанні на системоносії Gigant 10/1200. Агрегати виготовляються тільки в навісному варіанті з жорсткою або складуваною рамою. Ширина кожної робочої секції становить 1,5 м. Кожна з них регулюється та працює незалежно одна від одної, що в умовах нерівностей поля дозволяє максимально адаптуватися до рельєфу і забезпечує рівномірність обробітку.

Коротка та компактна конструкція Korund забезпечує оптимальне положення точки тяги і таким чином дозволяє використовувати ці агрегати з тракторами, які розвивають невелике тягове зусилля. Завдяки своїй невеликій масі, у порівняні з класичними передпосівними агрегатами, з Korund можна раніше виходити в поле.

Незалежно від робочої ширини захвату, всі агрегати Korund мають транспортну ширину 3,0 м і транспортну висоту до 4,0 м. Пристрій керування переводить секції у транспортне положення і одночасно їх блокує. Під час транспортування складувані версії мають вигляд полички.

Принцип роботи культиватора LEMKEN Korund

Найпоширеніші Korund в Україні мають ширину захвату 6, 7,5 та 9 метрів. Паралелограмне навішування робочих секцій гарантує рівномірну глибину обробітку ґрунту. Регулювання глибини обробітку відбувається ступінчасто, за допомогою перестановки штифтів у отворах.

Першим робочим органом після слідорозрихлювачів є пружинна багатофункціональна планка, яка вирівнює поверхню.  На середніх та важких ґрунтах планку встановлюють з нахилом назад, у бік знаряддя, а на легких – з нахилом вперед, у бік трактора.

Агрегат комплектується двома можливими варіантами робочих секцій – з плоскими або пружинними зубами. Плоскі зуби використовуються при мілкому обробітку до 6 см, пружинні («Марафон» та «Гамма») – 12 та 10 см відповідно. В свою чергу зуби типу «Марафон» замість долота можна оснащувати стрілчатою лапою.

За секціями зубів на Korund встановлено подвійний зубчастий або трубчасто-зубчастий коток з діаметром переднього котка 330 мм, а заднього – 270 мм. Вдало підібрана геометрія котка забезпечує рівномірний розподіл тиску для якнайкращого кришіння та вирівнювання грунту. Котки обертаються на шарикопідшипниках, які надійно загерметизовані та не потребують обслуговування.

Залишити коментар: