Конференції. Семінари. Форуми.

Конференція FreeFARM: «Живлення рослин. Інноваційні агротехнологічні рішення 2021»

04.02.2021

27-28 січня вже вшосте поспіль відбулася конференція «Живлення рослин. Інноваційні агротехнологічні рішення 2021», яку провели компанія АГРОТЕРРА та проект FreeFARM.

Попри зимові холоди та пандемію COVID-19, захід, який відбувався як в онлайн , так і в офлайн форматі, викликав великий інтерес з боку агровиробників. На нього завітали аграрії не лише з усіх куточків України, а й навіть з сусідньої Молдови. Загальна кількість учасників офлайн склала близько 140 чоловік, а близько 45 людей переглядали конференцію через Інтернет-канал.

Минулий 2020 рік виявився нетиповим в усіх розуміннях: з огляду на температурний режим, кількість та рівномірність випадання опадів тощо, саме тому квінтесенцією всієї конференції були волога і прибуток.

Технологія від проекту FreeFARM дозволяє правильно накопичувати,  зберігати наявну вологу та економно її витрачати під час вегетації. Такий підхід – один з головних чинників успішного вирощування всіх культур в умовах кліматичних змін. Під час заходу спеціалісти компанії Агротерра та компаній-партнерів неодноразово наголошували, що вести прибуткове господарювання можливо лише при врахуванні балансу вологи не в якомусь конкретному регіоні, а в розрізі окремих полів, з аналізом запасів продуктивної вологи, попередників, тощо.

Не менш важливе значення для отримання потенційно можливого врожаю має формування адаптивної системи живлення.

На конференції спеціалісти проекту FreeFARM презентували нові підходи для формування обґрунтованого живлення в умовах «суворих» кліматичних змін.

Спеціалісти компанії Агротерра  – Валерій Білоконь та Олег Пелипенко розповіли семирічну історію становлення проекту FreeFARM та ознайомили з практичним досвідом впровадження Стрічкової системи живлення рослин в господарствах клієнтів у різних зонах України.

Серед спікерів були також представники двох відомих американських компаній, добре відомих і в Україні.

Один з них, Грег Саудер, власник та головний розробник компанії 360 Yield Center Company, презентував революційну систему  зрошення 360 Rain, що кардинально відрізняється від існуючих зрошувальних систем. Так, інноваційний зрошувальний робот в автоматичному режимі без присутності оператора проводить прикореневий полив з можливістю одночасного застосування рідких добрив, біопрепаратів та інсектицидів. Прикореневе підживлення та автоматичний режим роботи дозволяє економити не менше 40% поливної води без зменшення урожайності культури.

Інший спікер від 360 Yield Center Company  Джон Ларкін детально розповів про американський досвід отримання високих врожаїв кукурудзи, які можливі при використанні обладнання цієї компанії. Головним лейтмотивом його виступу були норма азоту, волога та густота посіву. Саме ці три фактори визначають розмір реальної врожайності кукурудзи і кожному технологу, зважаючи на його умови вирощування, слід підбирати їх правильне співвідношення.

Другим «заокеанським» доповідачем став Джо Базет  – президент компанії DAWN equipment company, яка займається виробництвом обладнання для смугового обробітку Pluribus Gen 5 та агрегатів Black Dawn one, що дозволяють за один прохід якісно очистити стрічку обробітку від післяжнивних решток, на задану глибину обробити ґрунт та локально застосувати диференційовано декілька видів мінеральних добрив.

Наступним і найбільш цікавим блоком доповідей була польова практика, під час якої партнери компанії Агротерра розповіли про успішний досвід впровадження технології Стрічкового живлення в різних регіонах України.

Максим Бернацький – ТОВ РОСТ Агро з Полтавської області, Руслан Лазарев – ТОВ АТІС з Миколаївської області, Владислав Мурай – ТОВ «Полтава-Сад» з Полтавщини, Юрій Демцюра ТОВ «Дібрівка-Агросервіс» з Київської  області – ці господарства тісно співпрацюють з Компанією Агротерра не тільки в питаннях постачання техніки і обладнання, але й агрономічного супроводу.

Не оминули увагою на конференції і питання біологізації та відновлення родючості ґрунтів – ґрунтовні презентації представили науковець Інституту мікробіології та вірусології ім. Заболотного – Людмила Білявська та головний мікробіолог ТОВ «БТУ-Центр» Володимир Круть.

2021_01_28_09_10_IMG_1123
2021_01_28_09_40_IMG_1129
2021_01_28_10_34_IMG_1133
IMG_2636
IMG_2639
IMG_2666
IMG_2711
IMG_2712

Залишити коментар: