Рослинництво, Це цікаво

Камут: пшениця, яка ніколи не піддавалась селекції

13.04.2021

Що таке «камут»

Камут це особливий сорт пшениці, зерно якого приблизно у два-три рази більше звичного нам пшеничного. Вважається, що камут – це пшениця, яка ніколи не піддавалася селекції, тому вона більш натуральна і корисна – містить більше білків, мінеральних речовин і вітамінів.

Камут або Хорасанська пшениця – це давній вид зернових. Оскільки камут, як і жито, погано реагує на штучні добрива і пестициди, ця злакова культура не представляє особливого інтересу для повсюдного вирощування звичайним способом. Тому наразі камут – це продукт контрольованого органічного землеробства.

Походження виду

Не можна із впевненістю сказати місце походження цього виду зернових. Вважається, що першими вирощувати камут почали стародавні єгиптяни. У 1948 р. один американський льотчик виявив у саркофазі єгипетського фараона кілька зерен, які росли 5000 років тому. Потім він подарував їх своєму другові-фермеру. На подив усіх зерна зійшли і принесли урожай. Таким чином 36 зерен камуту, знайдені під час розкопок гробниці в Єгипті, були привезені в штат Монтана, і з тих пір цей сорт пшениці вирощується строго за ліцензією під торговим найменуванням «Kamut».        Отже, можна стверджувати, що камут вирощують уже близько 6 000 років. Врожайність цих старих сортів пшениці хоча і була нижчою, але рослини були більш невибагливими і менш чутливими до хвороб і шкідників. У середньому врожайність становить 12 ц /га. Максимальна врожайність звичайної пшениці до 10 разів більше.У 1990 р. американське Міністерство сільського господарства офіційно визнало камут “новим сортом”.

Залишити коментар: