Рослинництво

Гібриди «RAGT Semences»: були і залишаються серед кращих!

01.12.2020

12 листопада відбувся VІ Західноукраїнський чемпіонат на кращий гібрид кукурудзи та цукрового буряка, що вже традиційно проходив на демополях ПАП «Агропродсервіс» у селі Настасів на Тернопільщині. Участь у змаганнях взяли 15 насіннєвих компаній, які представили 120 гібридів кукурудзи та 5 компаній, що презентували 35 гібридів цукрового буряка, посів і вирощування яких проводилися в ідентичних умовах.

Компанія RAGT Semences присутня на українському ринку фактично з початку 2000-х. Cьогодні гібриди кукурудзи, соняшнику й сорго високо оцінили українські сільгоспвиробники. Наразі 50 гібридів кукурудзи, 20 гібридів соняшнику, 8 гібридів сорго, 8 сортів озимої пшениці, 6 гібридів ріпаку, 9 сортів сої та пивоварний ячмінь RGT PLANET занесені до Державного реєстру України. Особливістю роботи RAGT Semences в Україні є посіви понад 200 демонстраційних полів кукурудзи, соняшнику й сорго по всій території України з нашими партнерами. На цих демонстраційних полях закладено посіви з різними технологіями обробітку ґрунту, густотою посіву, системами захисту й живлення. Після наукового аналізу результатів ми можемо чіткіше надавати господарствам професійні рекомендації на наших семінарах і зустрічах із сільгоспвиробниками, що дозволить їм максимально використовувати генетичний потенціал кожного гібрида нашої селекції.

Також закладено величезну кількість виробничих випробувань гібридів RAGT Semences у самих господарствах, а це найкращий іспит для насіння.

Кукурудза RAGT – секрети успіху

На демополі ПАП «Агропродсервіс» цьогоріч «РАЖТ Семенс-Україна»  презентувала 7 гібридів кукурудзи: РЖТ Ліпеккс, РЖТ Дубліккс, РЖТ Занетіккс, РЖТ Вінккс, РЖТ Екксклам, РЖТ Інедіккс, РЖТ Гекксагон.

За роки своєї участі у Чемпіонаті гібриди кукурудзи RAGT завжди показували високі результати. І компанія вчергове підтвердила репутацію надійного виробника насіння, адже гібрид РЖТ Занетіккс увійшов у п’ятірку лідерів з урожайністю 147,68 ц/га.

Детальніше про гібриди кукурудзи RAGT редакція журналу «АгроЕліта» поспілкувалася з Іваном Зевако, менеджером з питань регіонального розвитку «РАЖТ Семенс-Україна» у Західному регіоні.

– Пане Іване, у чому секрет успіху кукурудзи селекції «RAGT Semences»?

– Гама наших гібридів кукурудзи дуже широка, в Україні вона представлена гібридами з ФАО від 200 до 420, які пристосовані до різних ґрунтово-кліматичних умов. Гібриди відзначаються швидким стартовим ростом при низькій температурі, високою толерантністю до хвороб та стійкістю до вилягання, відмінними показниками віддачі вологи зерна при дозріванні. Вони формують стабільний урожай навіть у стресових умовах, маючи дуже високий потенціал.

– А як гібриди реагують на зміни клімату, які зараз спостерігаються у всьому світі?

– Справді, останнім часом аграрії під час вирощування кукурудзи все частіше мають проблему з більш сухими та жаркими кліматичними умовами, зокрема на Півдні України. Унаслідок цього стрес від високих температур і недостатнє забезпечення рослин вологою призводять до коливання врожайності. Саме тому компанія RAGT Semences пропонує для України гаму гібридів кукурудзи, здатних ліпше переносити критичні стресові стадії нестачі вологи й високих температур. Це гібриди «Stressless H2O», що відповідають певним критеріям.

Цей вибір гібридів – результат співпраці між дослідним центром RAGT Semences (автор генетичного матеріалу) та відділом технічного розвитку, що перевіряє поведінку гібридів у великих масштабах (тести на полях у виробничих умовах).

Генетика: гібрид має генетичну схильність до посушливих умов (адаптовані батьківські лінії).

Продуктивність як в оптимальних, так і в стресових умовах: гібрид повинен бути ефективним у зоні достатнього та недостатнього зволоження.

Ефективність у посушливих умовах: гібрид повинен зберігати високий потенціал і регулярність у стресових умовах.

Конкурентоспроможність проти стандартів ринку: гібрид повинен мати ліпший потенціал , в порівнянні з найпоширенішими гібридами в цій групі стиглості.

– Розкажіть про характеристики гібридів, представлених на демополі.

– Розпочну з нашого призера – гібрида РЖТ Занетіккс (ФАО 340) з лінійки Stressless H2O. Це середньостиглий гібрид з високим потенціалом урожаю. Лідер у своїй групі стиглості, толерантний до посухи, розкриває високий потенціал продуктивності за інтенсивної технології вирощування. Високотолерантний до фузаріозу стебла і початка.

Також до гібридів Stressless H2O належать: РЖТ Екксклам (ФАО 270), РЖТ Ліпеккс (ФАО 290), РЖТ Інедіккс (ФАО 320), РЖТ Гекксагон (ФАО 370) – стабільні гібриди з високою толерантністю до посухи, високою холодостійкістю, придатні до вирощування в монокультурі.

РЖТ Дубліккс (ФАО 320) чудово підходить для зони достатнього зволоження, пластичний до різних ґрунтово-кліматичних умов.

РЖТ Вінккс (ФАО 360) – середньостиглий гібрид, що має високий потенціал урожаю.

– Які ваші враження від участі у Чемпіонаті?

– Вважаю, що такі заходи проводити потрібно, адже всі учасники тут перебувають у рівних умовах, чесно конкурують між собою, і намагаються представити нові, найпродуктивніші й найперспективніші гібриди. А агровиробники Західної України, у свою чергу, мають можливість за результатами змагань обрати для своїх полів  найкраще.

Відгуки аграріїв про співпрацю з компанією «РАЖТ  Семенс-Україна»

Олег Чалик, заступник директора з рослинництва ПАП «Агропродсервіс»:

«З компанією «РАЖТ Семенс-Україна» наше підприємство співпрацює давно. Особливо задоволені співпрацею у зерновому напрямку, а саме по озимій пшениці. Посіви цієї компанії у нас займають близько 60%. Висіваємо чотири сорти: РЖТ Реформ, РЖТ Мачболл, РЖТ Практік і РЖТ Ребелл. Врожайність, якість, зимостійкість, стійкість до хвороб – на висоті!».

Олег Гундзик, керуючий відділку ПАП «Дзвін», Тернопільська область, Чортківський район:

«З «РАЖТ Семенс-Україна» у нас тісна і плідна співпраця: закладені демоділянки озимого ріпаку, соняшника та кукурудзи цієї компанії. Також висіваємо насіння «RAGT Semences» і в товарних посівах, адже задоволені результатами на демополях.

Особливо сподобався озимий ріпак Бонанза, зважаючи на складні погодні умови і недостатню вологість, він показав себе з найкращої сторони. Його урожайність була 4,5 т/га, вологість – 8% без дисекації.

Дуже потішили нас і результати по соняшнику та кукурудзі – гібриди врожайні і продуктивні.

Тож надіємось і далі на результативну співпрацю з командою РАЖТ».

Анна Артим

Залишити коментар: