Новини

«Ford Model T» – головний автомобіль ХХ століття

29.12.2020

Значення автомобіля «Ford Model T» важко переоцінити – йому справедливо присвоїли звання головного автомобіля XX століття. Тираж цієї моделі склав близько 15 мільйонів екземплярів, тож її із впевненістю можна також назвати наймасовішою машиною у світі.

Автомобіль випускався компанією  «Ford Motor Company» з 1908 по 1927 роки. Зазвичай, він розглядається як перший доступний автомобіль, який «посадив Америку на колеса».  Найперший Model T був побудований 27 вересня 1908-го року на заводі Пікетт у Детройті, штат Мічиган. Машина була максимально комфортною та мала продуману конструкцію, вона з легкість долала далекі відстані та користувалась популярністю серед фермерів. Ford T був доступним засобом пересування, спочатку його вартість складала  825–850 доларів, тобто майже на половину дешевше середнього автомобіля тих часів. У 1916-17 роках було продано 785 432 машини за ціною, заниженою  аж до 350 доларів.

Перемикати передачі на тодішніх автомобілях було справжньою мукою, тому спеціально для «Ford Model T» розробили двошвидкісну планетарну коробку передач, яка приводилась в дію педаллю, у якої були три позиції, що відповідали нейтральній, першій та другій передачам. Машини оснащувалися чотирьохциліндровим двигуном об’ємом 2,9 літра. Максимальна швидкість машини становила 72 км / год. Для керування автомобілем було потрібне водійське посвідчення окремого зразка. Хоч і кермування «Ford Model T» в певній мірі було складним, проте  воно не завдавало водієві дискомфорту.

Завдяки зусиллям  Генрі Форда  (засновника компанії) автомобіль радикально змінив спосіб життя простих людей в Америці, а також в усьому світі.

Залишити коментар: