Рослинництво

ФГ «Червона калина»: міндобрива TARNOGRAN – запорука гарного врожаю

25.11.2020

Яскравим прикладом успішного ведення сільського господарства є ФГ «Червона калина», що знаходиться у Борщівському районі на Тернопільщині. Підприємство засноване у 90-их роках, займається вирощуванням зернових, бобових та насіння олійних культур.

Зліва направо: Ігор Оленюх, Дмитро Витрикуш

Про життя-буття господарства редакція журналу «АгроЕліта» поспілкувалася з заступником директора «Червоної калини» Дмитром Витрикушем.

– Господарство заснував мій тесть: починалося воно з 8-ми гектарів. Сьогодні ж земельний банк налічує близько 400 га. Працюємо всією родиною. Профілююча культура у нас – це пшениця (яра та озима), нею засіваємо близько 40% площі, – розпочинає розмову Дмитро Йосипович.

– Як минає цей рік для господарства?

– Загалом рік видався важкий для всіх фермерів. Велику роль відіграли погодні умови: брак вологи на полях: у нас дощу навесні майже не було, всі весняні культури сіяли практично в суху землю; потім опади, які випадали «не в тему» – або зарано, або запізно; два приморозки, які «вдарили»  по соняшнику, що призвело до філодії, та інші негаразди. Тому й результати не найкращі: кукурудза вийшла 8,5 тонн, де ми розраховували на 12-14 тонн  – недобір солідний. Але задоволені хоча б тим, що багатьох хвороб та шкідників вдалося уникнути, завдяки чому  отримали високоякісну пшеницю 2-го класу та відмінну олійність соняшника  – 50%.

Радує і ціна на культури:  соя – 16 тис/т, соняшник – 17 тис/т. Це все в сукупності  дає можливість перекрити витрати.

– Чи дотримуєтесь ви сівозміни?

– Сівозміні приділяємо велику увагу. Дотримуємось схеми: соняшник-пшениця-соя, що є ідеально.  Бобові сіємо раз у три роки. Наприклад, цього року сіяли горох, але змушені від нього відмовитися, не через те, що він не вродив, а тому, що його не можливо продати – ціна смішна.

– Зараз для фермерів одне з основних завдань – удобрити землю на зиму, щоб відновити сили ґрунту…

– Справді, внесення міндобрив – одна з основних запорук гарного врожаю. Для себе ми вже другий рік поспіль обираємо польські міндобрива TARNOGRAN (Siarkopol), які купуємо у ТОВ «Сервіс-Агрозахід» – офіційного дистриб’ютора  світових компаній-виробників добрив, засобів захисту рослин, посівного матеріалу та ін.

Раніше ми пробували різні добрива, працювали з багатьма виробниками, проте помітили, що 90% їх не розчиняються. А оскільки на нашій території опадів випадає втричі менше, ніж загалом на Тернопільщині, нам потрібні добрива, які б швидко розчинялися. І саме добрива TARNOGRAN (Siarkopol)  впоралися з цим на відмінно. Крім того, вони не містять хлору.

Ефект видно неозброєним оком:  на цьому полі, де ми знаходимось, разом з дискуванням вносили TARNOGRAN під зернові (Siarkopol)  і, як бачимо, площа вже зеленіється.

Також брали у САЗу й насіння та деякі засоби захисту рослин, загалом співпрацею задоволені, працювали за різними схемами, і компанія нас не підвела.

Ігор Оленюх, менеджер зі збуту Тернопільського відділення ТОВ «Сервіс-Агрозахід»:

«З ФГ «Червона калина» ми співпрацюємо не дуже давно, і враження лише позитивні. Господарство невелике, але успішне. Перший препарат, з якого розпочалась наша співпраця  –  фунгіцид Рекс Плюс (BASF).

Потім Дмитро Йосипович ознайомився з  нашими міндобривами, зацікавився насінням. Цього року вони взяли насіння сої сорту Ніагара канадської компанії Sevita Genetics. Даний сорт сої господарство планує вирощувати і надалі, так як  цьогоріч показав хороші результати по врожайності та якісних показниках. Також на цей рік придбали  і вже посіяли насіння пшениці Балітус (SAATBAU).

Що стосується добрив, то придбали TARNOGRAN R (Siarkopol) для ріпаку і TARNOGRAN під зернові (Siarkopol), які їм дуже сподобалися. Крім того, дозамовили ще комплексні добрива Siarkopol під посів сої майбутнього урожаю.

Надалі плануємо повністю працювати з господарством і по засобах захисту рослин, адже, за словами пана Дмитра, вони працюють лише оригінальними препаратами, і наші ціни їх влаштовують.

Тож маю надію, що з наступного року ФГ «Червона калина» працюватиме повністю за технологіями САЗу, і ми в свою чергу, докладемо всіх зусиль, аби вони отримали максимальний результат!»

Анна Артим

Залишити коментар: