Рослинництво

Досягнення української селекції – потужні гібриди кукурудзи від компанії МAIS

30.11.2020

VI Західноукраїнський чемпіонат на кращий гібрид кукурудзи та цукрового буряка відбувся 12 листопада. Захід проходив на базі відомого господарства ПАП «Агропродсервіс», що знаходиться у селі Настасів під Тернополем.

У перегонах взяли участь 15 провідних насіннєвих компаній, які представили 120 гібридів кукурудзи, та 5 компаній, що представили 35 гібридів цукрового буряка.

У ході чемпіонату на демополі провели збирання кукурудзи, зафіксували фізичну вагу, показники вологості та залікову вагу.

За словами керівництва ПАП «Агропродсервіс», посів і вирощування культур проводилися в однакових умовах, аби мати змогу визначити найкращі гібриди.

З-поміж багатьох інших свої гібриди продемонстрував і український виробник насіння ТОВ АПК “Маїс” (Черкаси), представлений дистриб’ютором «Агро Арена».

Як розповів регіональний директор компанії «Агро Арена» в Західній Україні Тарас Рижак ТОВ «Агро Арена» з 2016 року є офіційним дистриб’ютором компанії «Маїс» і забезпечує основні продажі гібридів кукурудзи сільгосптоваровиробникам України.

– Агропромислова компанія «Маїс» вже майже 30 років є важливим гравцем на аграрному ринку України. Провідним
напрямом діяльності компанії є насінництво. Фахівці «Маїсу» працюють над власною селекцією саме для того, щоб зробити гібриди максимально ефективними в сучасних природно-кліматичних умовах. Завдяки використанню найсучасніших виробничих потужностей, продукція завжди має найкращу якість. А завдяки інвестиціям стало можливим розширення потужностей насіннєвого заводу вдвічі, модернізація селекційного центру.

На Тернопільщині ми працюємо недавно, проте наші гібриди добре відомі в Центральній Україні – там вони користуються великим попитом. Так, на сьогодні майже 15% посівних площ в Україні засівається гібридами від черкаського «Маїсу».

У загальному, компанія «Маїс» виробляє 200 тисяч посівних, минулого року на Тернопільщині ми продали 10 тисяч посівних одиниць української селекції. Тобто, якщо в загальному на Тернопіллі кукурудзою засівається близько 90 тисяч гектарів, то компанія «Маїс» посідає 10 частину ринку. Наразі у Тернопільській області вже є 40 партнерів (приблизно 25% від усіх фермерських господарств), з якими ми тісно та плідно співпрацюємо протягом кількох років, і які нам довіряють. Це і ТОВ «Україна», яким керує Крижовачук Олег Петрович: в його структурі посівів наші гібриди займають близько 50%, і ПОП «Іванівське» під керівництвом знаного і шанованого в Україні аграрія Антона Івановича Білика, який висіває наші гібриди вже протягом 8 років, і агрофірма «Горинь», де вирощують наші гібриди в товарних посівах та інші.

Станом на 12 листопада агровиробники краю вже зарезервували 4 тисячі посівних, бо, як показав минулий рік, пізніше наші гібриди будуть в дефіциті, особливо новинки, адже вони не лише потужні та посухостійкі, а й мають привабливу та конкурентноздатну ціну.

Тож зараз ми розширюємо присутність на Заході України: у Тернопільській, Хмельницькій, Львівській областях працюють представництва компанії, – каже пан Тарас.

Чим особливі наші гібриди

На демополі ПАП «Агропродсервіс» компанія «Маїс» представила 8 гібридів кукурудзи з ФАО від 200 до 380. Найкращі результати показали три нових гібриди, які тільки минулого року з’явилися на ринку, а саме: Аргентум, Твіст і Платинум.

Аргентум (ФАО 250) – простий модифікований, середньоранній гібрид зубоподібного типу зернового напрямку використання. Добре реагує на покращення умов вирощування, характеризується гарною віддачею вологи зерном під час дозрівання. Потенціал врожайності зерна – 110-125 ц/га.

Твіст (ФАО 270) – простий модифікований, середньоранній гібрид зубоподібного типу зернового напрямку використання. Добре реагує на покращення умов вирощування, має добру віддачу вологи зерном під час дозрівання, ремонтантний. Потенціал врожайності зерна – 120-135 ц/га.

Платинум (ФАО 340) – простий міжлінійний, середньостиглий гібрид зернового напрямку використання. Має зубоподібний тип зерна, ремонтантний. Потенціал врожайності зерна – 150-160 ц/га».

– Тарасе, яким був цей рік для виробників насіння?

– Рік, що минає, видався дуже важкий для підприємств, які займаються вирощуванням гібридів. Основні виробники цієї культури зосереджені в Центральній Україні, і сьогодні через посуху  у них дуже складна ситуація.

Посіви ж кукурудзи компанії «Маїс» знаходяться під поливом (5 тисяч гектарів), тому, попри складні погодні умови, нам вдалося виростити насіння для продажу.

Анна Артим

Залишити коментар: