Новини

Чи вплине мороз на урожайність?

22.01.2021

Морози в Україні могли негативно вплинути на недостатньо морозостійкі культури, що позначиться на врожаї, кажуть науковці інституту садівництва НААН.

“Культури, які в принципі не достатньо зимостійкі – персики, черешні, абрикоси – вимерзнути – вони не вимерзнуть… Але підмерзнути можуть, відповідно – врожай просяде. Наскільки просяде – треба різати, дивитись відсоток пошкоджених (бруньок – ред.). По ягідних культурах, я думаю, ситуація буде суттєво краща. Крім суниці. Там, де сніговий був покрив дуже вузький, я думаю, підмерзло однозначно. І такі культури, як ожина чи навіть лохина – не дуже зимостійкі – там теж можуть постраждати квіткові бруньки”, – сказав Олександр Ярещенко.

Він зазначив, що експерти ще не знають, наскільки морози пошкодили рослини.

“Треба, коли ці температури спадуть, тоді ми будемо збирати ці бруньки, різати і дивитися, наскільки пошкодження… Можливо, десь пошкодились, а може десь і ні. Це залежало від того, які там температури були до цього і яка культура. Був сніговий покрив, чи його там не було. І якщо він був, то наскільки він був інтенсивний”, – додав експерт.

Він зазначив, що місцями в Україні шар снігу був 10-15 сантиметрів, а подекуди – 2 сантиметри, що є великою різницею.

Залишити коментар: