Новини

Асоціація «Свинарі України» виступає проти збільшення квот на поставки свинини в Україну за нульовою митною ставкою

22.01.2021

У 2021-му році будуть переглядатися умови зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. З огляду на кризову ситуацію у вітчизняному свинарстві, Асоціація «Свинарі України» виступає проти збільшення квот на поставки свинини в Україну за нульовою митною ставкою та, за можливості, їх зменшення.

Про це повідомляє пресслужба асоціації.

Упродовж останніх 5 років, згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, зовнішня торгівля свининою в обох напрямах складала 20 тис. тон/рік свіжої, охолодженої чи мороженої свинини за пільговою ставкою мита 0%. Однак, за час дії Угоди, поставки здійснювалися лише односторонньо: з ЄС до України. Експорт свинини та продукції свинарства з України в ЄС заборонено через африканську чуму свиней (АЧС), яку в Україні зареєстрували вперше у 2012 р.

В умовах, коли вітчизняний виробник працює у збиток, має бути вжито всіх заходів для його захисту. Одна з ключових позицій — обмежити доступ до внутрішнього ринку свинини іноземного походження за превілейованими умовами (без сплати мита). Свою позицію, обґрунтовану в зверненні, Асоціація «Свинарі України» надала Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Залишити коментар: