Конференції. Семінари. Форуми.

AgTech Forum 2017. Пост-реліз

14.06.2017

9 червня у рамках XXIX Міжнародної агропромислової виставки АГРО-2017 відбувся другий щорічний форум, присвячений високим технологіям для агросектору – AgTech Forum 2017. Захід організувала Асоціація AgTech Ukraine за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України. Генеральним спонсором події виступила компанія ED&F Man Україна, преміум-спонсорами заходу стали SAP і Agro Core, а офіційну спонсорську підтримку форуму забезпечили компанії Syngenta, BITREK та MicroTronic.

Розпочнемо підведення підсумків з найцікавішого, з коментарів:

“Технології в аграрному секторі мають відігравати роль парасольки для всіх пріоритетів стратегії Міністерства, тому що без відповідного рівня їх розвитку не можна уявити собі ані цивілізованого ринку землі, ані забезпечення системного управління безпечністю та якістю продуктів харчування, ані розвитку сільських територій. А розвиток аграрних технологій – це запорука успіху нашого сільського господарства і ми з командою вже для себе вирішили, що фокус на презентації технології в аграрному секторі стане головним мотивом виставки АГРО 2018”, – заявила на форумі Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики і продовольства України з питань європейської інтеграції.

“Зрозуміло, що ефективне втілення технологічних рішень у виробничі процеси може відбуватись лише за умови партнерства між державою, бізнесом та розробниками новітніх технологій. Ми будемо використовувати досвід наших іноземних партнерів, таких як Нідерланди чи Ізраїль, які є надзвичайно успішними саме у галузі високих технологій в аграрній сфері, та йти шляхом створення інноваційних агрохабів чи технологічних агрокластерів, які будуть зосередженням ідей, нових підходів в агробізнесі та рушіями прогресу в аграрному секторі та в економіці в цілому”, – додала пані Ольга.

“Цьогорічний AgTech Forum для мене був цікавий через участь в форумі глобальних гравців ринку, таких як SAP Україна, з рішеннями, які можуть стати у нагоді українському аграрному бізнесу саме зараз. Я маю на увазі не тільки добре знайомі ERP системи від SAP, але й технологічну платформу, яка дає змогу вибудувати інтегровану систему збору, обробки та управління інформацією згідно з новою «цифровою» бізнес-моделюю агарного бізнесу. Також приємно бачити динамічний розвиток українських IT-стартапів. Дуже дякую AgTech Ukraine за цікавий захід!”, – підсумував Сергій Тихонов, технічний директор проекту Agro Core.

“AgTech Forum 2017 вкотре наочно продемонстрував, що інноваційні технології здатні запропонувати українському агросектору сучасні рішення для більш комфортної та ефективної роботи наших сільгоспвиробників. Виступи провідних експертів, висококваліфікованих іноземних гостей та партнерів, аналітичні обговорення, обмін думками і досвідом, позитивна компанія, неймовірна атмосфера і незабутні враження  – все це AgTech Forum 2017” – коментує Павло Горбачов, начальник відділу маркетингу ТД “Соєвий вік” та директор з маркетингу UA Group.

“Цього року ми запустили на форумі новий формат виступів у вигляді реальних кейсів, який дуже добре себе зарекомендував на наших попередніх заходах і вперше вирішили зібрати більш якісну аудиторію за рахунок продажу квитків. Саме тому AgTech Forum 2017 пройшов під гаслом “Не кількістю, а якістю!”. У нас були гості з Австрії, Ізраїлю, Канади та Нідерландів, представники найбільших агрохолдингів та зацікавлених венчурних фондів. Можливо не все із запланованого вдалося на 100%, але я впевнений, що форум приніс корисні знайомства, нові знання та бажані результати для всіх його учасників”, – ділиться враженнями від проведення заходу Юрій Петрук, голова Асоціації AgTech Ukraine.

А тепер коротко про те, що ж презентували на AgTech Forum 2017:

Цього року форум відкрився панельною дискусією на тему «Як технології змінюють сільське господарство», яку розпочала Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики і продовольства України з питань європейської інтеграції. Пані Ольга наголосила, що технології в аграрному секторі мають відігравати “роль парасольки” для всіх пріоритетів стратегії Міністерства, а їх розвиток та впровадження в агропромисловому комплексі є важливим завданням на майбутнє.

Продовжила дискусію Елізабет Соловйов, торговий аташе Держави Ізраїль в Україні, яка розповіла про те як саме технології фактично створили і продовжують удосконалювати сільське господарство  в Ізраїлі, про програми державної підтримки технологізації агросектору та про інвестиції у наукові розробки і R&D центри.

Успіхами Голландії у розробках нових технологій для агросектору поділилася Каролін Спаанс, радник посла з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Вона привела приклади успішних компаній, які займаються розробкою програмних та апаратних рішень для агросектору, розповіла про причини успішного розвитку агроінновацій у Нідерландах, державну політику та інвестиції у дослідження і програми підтримки стартапів.

Про бізнес-ініціативу для реальної взаємодії ІТ-сфери та передових агрокомпаній розповів Сергій Тихонов, технічний директор проекту Agro Core.  Сергій наголосив, що майбутнє агросектору, як і в будь-якому іншому бізнесі, за інтеграцією технологій та централізованим управлінням, а на ринку будуть залишатися лише ті компанії, які вміють швидко трансформуватися та готові до співпраці.

Завершилася дискусія обміном думками про можливості взаємодії держави, науки, бізнесу та міжнародної співпраці для обміну досвідом і консолідації зусиль у сфері розвитку агроінновацій.

Другий блок форуму відкрив Володимир Бабій, заступник керівника управління з питань інформаційних технологій групи компаній UkrLandFarming, який поділився практичним досвідом впровадження цілого ряду телеметричних технологій від компанії BITREK (контроль роботи та переміщення техніки, облік пального, використання метеостанцій, контроль роботи причіпного обладнання, моніторинг збирання врожаю) та найпоширенішими проблемами, які вдалося  ідентифікувати та мінімізувати з їх допомогою.

Продовжив тему реальних кейсів Максим Єрещенко, директор компанії MicroTronic, з розповіддю про використання активних радіо-міток для ідентифікації причіпної техніки та «своїх» машин для відвантаження урожаю з комбайнів на прикладі АФ «Світанок» Не забув Максим розповісти і про хитрощі, до яких вдаються недобросовісні працівники, намагаючись обійти технологію, та методи боротьби з ними.

Наступним виступаючим став Михайло Куценко, менеджер по роботі з партнерами компанії SAP в Україні, який розповів про можливості програмного комплексу SAP як інноваційної платформи для трансформації агробізнесу. Основним меседжем виступу було те, що зараз компанія готова сприймати агробізнес як цілісну замкнену систему food value chain і готова запропонувати інтегровані рішення для кожної ланки цього харчового ланцюга.

Тему виступу пана Михайла продовжив Сергій Тихонов, технічний директор Agro Core, з презентацією інтеграційної платформи SAP Leonardo, як сучасного, гнучкого та ефективного інструменту для об’єднання людей, техніки та процесів в IT-системі агрохолдингів та великих господарств. Сергій відмітив, що агробізнес стає «connected to everything» і це неможливо ігнорувати компаніям, які хочуть залишатися прибутковими у часи, коли швидкість прийняття рішень стає критичним фактором успіху.

Завершив перший блок Дмитро Сурду, засновник компанії Kray Technologies розповіддю про внесення пестицидів за допомогою БПЛА та презентацією промислового дрона-оприскувача Kray Protection, що в рамках форуму був вперше продемонстрований публічно.

Другий блок форуму розпочався з презентації начальника відділу маркетингу ТД “Соєвий вік” Павла Горбачова на тему «Digital Marketing в агробізнесі – Практичні рекомендації та досвід впровадження». Павло поділився з учасниками форуму цінними рекомендаціями стосовно того, як перетворити сайт у повноцінний канал для продажів і як правильно підводити клієнтів до покупки за допомогою цифрових інструментів, а також розповів, як правильно перебудовувати систему комунікації у зв’язку з введенням санкцій на російські соціальні мережі та e-mail сервіси.

Продовжив історію побудови цифрових каналів для комунікації з клієнтами Олексій Долгодушев, керівник групи Digital-маркетингу компанії Syngenta.  У своїй презентації основний акцент Олексій зробив на те, як мотивувати консервативних клієнтів з агросектору довіряти новим технологіям і як розширювати знання ринку про інновації.

Олександра Барашко, менеджер із розвитку бізнесу компанії Luxoft, презентувала бачення глобального ринку AgTech з точки зору розробників програмного забезпечення та напрацювання в компанії сегменту “Сільське господарство та продовольство”, розповіла про кейси розробки програмних продуктів для відомих брендів техніки та виробників насіння.

Людмила Тимошенко, консультант IFC та партнер проекту Agri Analytica присвятила свою презентацію безкоштовному онлайн-інструменту для малих та середніх фермерів, що запускається в Україні цього року і покликаний автоматизувати створення бізнес-планів та розрахунок фінансових показників на основі фактичних виробничих даних для полегшення отримання кредитування та фінансування.

Із фінальною презентацією про системи автоматизації управління раціоном ВРХ виступив Сергій Рижков, директор ІТ-департаменту компанії Прогресивні Ферми. Сергій розповів про реальні приклади застосування технології в українських молочних фермах, де вона забезпечила вирівнювання перепадів продуктивності та приріст надоїв.

Завершився AgTech Forum 2017 анонсом масштабного проекту AgTech Zone від AgTech Ukraine на виставці АгроКомплекс-2017, що включатиме виставкову зону технологічних компаній на більше ніж 400 м2, 6 конференцій та інноваційний формат взаємодії молодих проектів з експонентами та відвідувачами виставки.

AgTech Startup Valley:

Також у відвідувачів форуму була можливість ознайомитися з новітніми розробками українських ІТ-спеціалістів для агросектору та поспілкуватися з авторами у рамках AgTech Startup Valley. Цього року у демо-зоні були представлені такі проекти:

Kray Technologies – вперше публічно був презентований перший у світі дрон-оприскувач промислового призначення для хімічної обробки польових культур.

Water Cloud – проект-переможець Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій 2017, що представив установку для генерації води з повітря з прогнозованою продуктивністю.

AgroYard – аграрна онлайн-біржа та багатофункціональний сервіс для виявлення потреб і взаємодії всіх учасників агроринку.

AllFields – публічна інформаційна база використання зeмeль сільськогосподарського призначeння на основі супутникових даних.

BioSens – мобільний експрес-аналізатор продуктів харчування на наявність токсинів.

Експозицію демо-зони доповнили стенди компанії BITREK з телеметричним обладнанням і метеорішеннями, компанії Smart Farming з цілим парком різноманітних дронів та компаній SAP і Agro Core з презентацією корпоративних програмних рішень.

Деталі: https://agtech.com.ua/forum2017

Facebook: https://www.facebook.com/events/302765300178206/

info@agtech.com.ua

+38(099)4288398 – Марія

+38(093)8439408 – Юрій

no image.