Новини

Аграрії скаржаться на якість вишні та черешні

07.07.2020

Через несприятливі погодні умови навесні 2020 року, сезон продажу черешні почався майже на 2 тижні пізніше. Тобто, перші партії ягоди надійшли до загального продажу в кінці травня.

Про це пише fbc.net.ua.

Як зазначила голова Асоціації «Ягідництво України» Олена Каіжен, через заморозки втрати врожаю сягнули до 90 відсотків у деяких садах. При цьому, через сильні дощі знизилася якість ягоди, вона дає тріщини, що призводить до обмежених термінів зберігання.

Всі ці проблеми позначилися на широкому діапазоні цін, який ми зараз спостерігаємо. Черешню невисокої якості господарства пропонують по 30 гривень за кілограм, при цьому продавці йдуть на знижки. На оптових ринках вартість стартує від 40 гривень за кілограм. А ось за черешню високої якості просять від 80 гривень за кілограм.

Що стосується вишні, то ситуація аналогічна. Сезон цієї ягоди почався в кінці червня. І головна проблема – якість, зокрема розтріскування плодів. Вишню ранніх сортів господарства пропонують по 20 гривень за кілограм, а на оптових ринках ціна стартує від 25 гривень за кілограм.

Фермери кажуть, що ягоди хоч і будуть влітку, але навряд чи люди відчують їх смак – вони будуть несолодкими і не зовсім хорошої якості.

Залишити коментар: