Новини

Аграрії ініціюють зустріч з владою для врегулювання питань виконання форвардних контрактів

21.10.2020

Всеукраїнська Аграрна Рада виступила ініціатором звернення до Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка щодо вирішення проблемної ситуації, яка склалась на ринку зерна у зв’язку із посухою.

Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Як відомо, цього року південні регіони України постраждали від небувалої посухи. Чимало агровиробників, особливо Одещини, втратили урожай повністю. Значна частина не зібрали його у тих обсягах, які були заплановані. Через це сільгоспвиробники не в змозі виконати свої зобов’язання щодо постачання с/г продукції за форвардними контрактами.

«Водночас виникла ситуація, за якої не всі аграрії були поінформовані щодо належних дій в такому випадку, або взагалі не мали змоги документально оформити форс-мажорні обставини, внаслідок яких відбулась загибель або суттєва втрата урожаю. Через це з’явилась загроза застосування санкцій з боку контрагентів, визначених у відповідних договорах, якими передбачено постачання сільськогосподарської продукції. Вказане завдасть нищівного удару по аграрній галузі України», – йдеться у зверненні.

Тож тепер сільгоспвиробники просять владу скликати нараду за участі Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, представників аграрних асоціацій та учасників ринку сільгосппродукції для пошуку шляхів виходу з цієї ситуації.

Залишити коментар: